banner851

banner614

VER PARAYI AL ŞİFALI MUSKAYI...

banner619

Vatandaşlar, Düzce merkeze bağlı Gölormanı Köyü’nde bulunan 4 hocanın, muska yazma ve okuma yapma gibi işlemler yaptığını iddia etti. Son olarak Jandarma ekiplerine, bu hocalardan birinin şantaj ve dolandırıcılık suçlarını işlediğine dair bir ihbar iletildi. Öncü Haber ekibi olarak araştırma yapmak ve sır perdesini aralamak üzere Gölormanı Köyü’ne gitti.

banner846
Düzce 29.08.2019, 12:54 30.08.2019, 16:57
19322
banner844

Düzce merkeze bağlı Gölormanı Köyü’nde vatandaşların iddialarına göre köyde bulunan 4 hoca, muska yazımı ve okuma gibi işlemler yapıyorlar iddiası jandarmayı harekete geçirdi.  4 hocadan birinin hali hazırda cami imamlığı yaptığını söyleyen köy sakinleri, diğer üç hocanın köylülerden olduğunu ve birinin eski cami imamı olduğunu söyledi.

Birkaç aydır köyde araştırmalarını yürüten Öncü Haber ekibi olarak, köylü halkın hocalardan genel olarak memnun olduğunu sonucuna ulaştı. Düne kadar köyde herhangi bir sorunun yaşanmadığı tespit edilirken, dün Jandarma’ya yapılan ihbar üzerine Öncü Haber ekipleri olarak harekete geçtik.

Yapılan ihbarda, iddiaya göre ihbarı yapan vatandaş, 4 hocadan birini şantaj ve dolandırıcılıkla suçladı. Yine iddiaya göre korkan ve çekinen vatandaş kimliğinin belli olmaması için şikayetçi olmadı. Bunun üzerine Jandarma ekipleri, hoca hakkında bir işlem yapamadı.Gölormanı Köyü, Düzce’nin en büyük köylerinden biri olmasının yanı sıra birçok etnik kökenden vatandaşı barındırıyor. Gerek kolluk kuvvetlerine gerekse de Öncü Haber Merkezi’ne gelen şikayetler, köyde yaşayan vatandaşların bir huzursuzluk ortamında olduğunu gözler önüne seriyor.

Edinilen bilgiye göre Gölormanı köyünde muska konusunda adeta borsa oluştu. Hocalar arsındaki rekabet te zaman zaman şikâyetlerle sonuçlanıyor. İşleri kesat giden hocanın çevresi diğerini şikayet ederek rekabeti kızıştırıyor.


Öte yandan Köy muhtarlığı ise bu konuda sessiz kalarak dolaylı şekilde hocalara destek veriyor.

Özellikle köy meydanında her gün otobüs ve özel araçlarla şifa bulmaya gelen vatandaşlar ciddi kalabalıklar oluşturuyorlar.

Hocaların varlığından memnun olunan köyde, şantaj ve dolandırıcılık iddiaları huzursuz bir havaya neden olurken vatandaşlar, dört hocanın kendi aralarında bir çekişmeye içerisinde olduklarını iddia ediyor. Bu hocaların, müşterilerini kaptırmamak için birbirlerini şikayet eden köylüler, olayın iç yüzünün aydınlatılmasını bekliyor.


 

Yorumlar (84)
Anne 5 ay önce
Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? [email protected]
Burak 1 yıl önce
Bu hocalara daha doğrusu evini gösterdiğiniz hoca asla ve asla kötü bir insan değildir oturur derdini dinler rahatsızlığın varsa metafiziksel varlıklarla iletişime geçer sorununu onlara bildirir ve rahatsızlığını da Allah'ın takdiriyle çözer. Bana iki tane kalın bi muska vermişti bide iki pet şişede su. Ve küp şeker. Bunların üstünde havas ilmiyle yapılan dualar vardır ve bunlar sizin auranızı korur güçlendirir. Ve rahatsızlığınız çözülür yani bazı kötü enerjilerden ( isim vermek istemiyorum ) korunursunuz. Gayette hakkıyla yapılan işler bunlar. Kimse kimsenin hakkını yemiyor merak etmeyin. Benim neler yaşadığımı Allah bilir. Böyle hocalar olmasa emin olun dünya toplumu çok tehlikeye girer. Emin olun bundan :) kimi cinin telepati yeteneğiyle hapçı olur kimi cinin vesvesiyle adam öldürür. İşte bu hocalarda insanlara musallat olan vesvese veren karı koca arasını açan cinleri yargılayıp gerekeni yapıyolar. İşin detayını yaşayan bilir.. Gidin bi yanlışlıkla sorun bakalım hocam şu kızı kendime aşık etmek istiyorum ya da şunların arasını bozalım diye şeyler sorun. Sizi öldürürler orda o bahçeye gömerler yani. Bilip bilmeden konuşup hak yemeyin. Ben gayet iyi tanıyorum kendisini..
Gulenadam29 2 yıl önce
Selamün aleylüm İYİ DİNLEYİN
şifa ALLAH tandır tabikide fakat cenab ı Allah mesela vakıa süresini ve mucizesini vermiş okuyan berekenlensin demiş fazla lafı uzatmıyacagım felç görme engelli vs dilsiz kim varsa şifa amaçlı d.r ali mala yazın youtubeden izleyin videoları zaten bir çogunuz duymussunuzdur kurandan ayet okuyarak Allah ın izniyle şifaya vesile oluyor izleyin bişey kaybetmezsiniz ÜCRET YOK HERŞEY ALLAH RIZASI
Vatandas 2 yıl önce
Yardim edicekler bu caga ait degiller ama onu bilin iyi sonuclar veremezlerse burda kalir insanlarla ugrasirlar.vede uğraşıyorlar.belanyi ararken mevlâyı mevlâyı ararken cümle alem belayı bulur.yetmedi birde kimlikler geldi.tam oldu.
Vatandaş 2 yıl önce
Herşey vatandaş da biter siz hocaya giderseniz onlarda sizi söğüşler
Abdullah 2 yıl önce
Kim şantaj yada dolandırıcılık yapıyosa onun evini çekin o zaman.yanlış adres. Dürüst insanı zan altında bırakmayın.yorumları okuyosunuz buraya yazanda,yazmayan biçok insanda bu kardeşimizden bi zarar görmemiştir.
aksu 2 yıl önce
parası olan gitsin.
Adil 2 yıl önce
Sadece c harfli değil f harfli hocada alttan alttan paraları geriyor hatta bununla ilgili çokta şikayet vardı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın