banner851

banner955

“VİRÜS OTOBÜSLERDEN BULAŞMIYOR MU?”

4 Eylül’de uygulamaya geçirilen yeni ulaşım sistemi kapsamında yolcu taşımaya başlayan 6 metrelik otobüslerin daha ilk günlerden tıklım tıkış doldurulması tepkiye neden oldu. Otobüslerdeki kalabalığı görüntüleyerek haber merkezimize gönderen bir yolcu, “Düzce Belediyesi virüsün otobüslerden bulaşmayacağını düşünüyor sanırım” ifadesini kullandı.

Düzce 08.09.2020, 10:58
3599
“VİRÜS OTOBÜSLERDEN BULAŞMIYOR MU?”
banner1032

Düzce Belediyesi’nin yeni iştiraki Ulaşım A.Ş. sorumluluğuna geçen Düzce’deki toplu ulaşım hizmeti ile ilgili sıkıntıların en asgariye düşürülmesi için çalışmalar devam ediyor. Özellikle duraklar noktasında yaşanan sorunların çözümü için belediye bünyesinde oluşturulan kriz masası yoğun bir mesai harcarken, vatandaşlardan bir tepki de ayakta yolcu taşınması konusunda geldi.

“Mağdur durumdayız”

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na yolculuk ettiği otobüse fazla yolcu alınması nedeniyle yaşanan kalabalığı görüntüleyerek yollayan bir vatandaş, altına şu notu düştü:

“Halkın rahat ulaşım sağlayacağı söyleniyordu ama gördüğünüz gibi sosyal mesafe denen bir şey yok. Birbirine uymayan saatler ve saçma sapan bir güzergah sistemi de bunun cabası. Mağdur durumdayız, bir an önce çözülmesini umuyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun.”

“Sizden halkın sesini duyurmanızı istiyoruz”

Koronavirüs salgınına da atıfta bulunan tepkili yolcu, “Düzce Belediyesi virüsün otobüslerden bulaşmayacağını  düşünüyor sanırım. Böyle bir zamanda büyük arabaları iptal edip 15 kişilik araba verilmez! Sizden halkın sesini duyurmanızı istiyoruz.”

Erdoğan uyardı: Müsaade etmeyeceğiz

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “Toplu ulaşımda ayakta yolcu taşınmasına müsaade etmeyeceğiz.” diyerek, bu konudaki kararlılıklarını gösterdi.

banner844
Yorumlar (45)
Halk 2 yıl önce
Dünya bankasından terminale otobüs yok insanlar terminale yürüyerek mi gidecek? Önceden 23 nolu hat yakınından geçiyordu en azından şimdi bld binasının ordan terminale yürümemiz gerekiyor. Tebrikler
Semih 2 yıl önce
Başladığı günden beri otobüsleri kullanan biriyim 1.gün kalabalıktı ama sonrasında otobüsleri bir kez bile tam dolu görmedim. Nerde yaşıyoruz nerde oluyor bu resimler anlamadım
Citizen z 2 yıl önce
Düzce'yi yönetenler ne kadar kötüyse halk da o kadar kötü. 20 yıldır bu adamlar başınızda. Bir bardak sudan ilk yudumu içtiğinizde kötü olduğunu anlamıyor musunuz? Bu adamların düzceye faydası olmadığını anlamak için daha kaç defa bu rezillikleri çekmeniz gerek? Düzcenin menfaatinden önce herkes kendini düşünürse düzce linin burnu boktan çıkmaz. Akpye yanlayıp ne koparırım derdinde millet. Düzceyi gram düşünen yok. Yayın yasağı koydurdukları dava zaten Düzceyi yönetenlerin derdinin ne olduğunu çok iyi gösteriyor.
Düzce sizi hiç ÖZLÜmicek! 2 yıl önce
Düzce Belediyesine acil kayyum atanmalı yoksa başkan sıyıracak bu işin altından kalkamayacak.Çünkü hala bazı tarikatçıların ağzına bakarak iş yapıyor kendine yazık ediyor.
Düzceli 2 yıl önce
Duyarlı habercilik anlayışınızdan dolayı teşekkür ediyorum.bir zamanlar düzcede şehir içi trende vardı heba edilen onlarca paraya.
Sevgi 2 yıl önce
Kalıcı konutlar sakinleri olarak, 3 gün merkeze gitmesek,bakın o zaman nasıl düzenleme yapılacak hemen.
Duzce halkı 2 yıl önce
Hani az kişi alınacaktı? Bu mu halkı düşünmek, halkın sağlığını düşünmek. Ayıp günahtır ya. Tamam hadi böyle bi proje yapacaktınız ama bunun şu an sırası değildi, dünya pandemideyken sırası değildi! Şoförün uyarması bi sonraki otobüse binmesi için ikaz etmesi gerekiyor yolcuları. Hani sertifikalıydı o şoförler?
has düzceli 2 yıl önce
millet aya çıkıyor biz minibüsü yeni keşfediyoruz düzce gibi alanı olan bir şehir böylesine kötü yönetilir böyle tersine gider hayret kimsede bunu görmüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık