banner851

banner614

“YAĞIŞA RAĞMEN EKİPLER SAHADA”

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, heyelan nedeniyle çöken ve çift yönlü olarak ulaşıma kapatılan D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolundaki son durum ile ilgili açıklama yaptı. Vali Atay, Karayolları ekiplerinin yağışa rağmen sürekli sahada çalışma halinde olduğunu belirterek, Karayolları Genel Müdürü ile sürekli irtibat halinde olduklarını belirterek, “Bu işin çok hızlı olacağını, çok pratik bir şekilde ve bu işin en hızlı şekilde yapacaklarını ifade ettiler. Dolayısıyla biz onlara güveniyoruz” diye konuştu.

banner846
Düzce 29.03.2021, 14:14 30.03.2021, 17:28
2291
banner844

D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolu, geçtiğimiz cuma günü meydana gelen heyelan nedeniyle çöktü ve çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı. Felaketin ardından Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri bölgede servis yolunun sağlanması için çalışmalara başladı.

Başından beri olayı yakından takip eden Düzce Valisi Cevdet Atay, yoldaki çalışmaların son durumuyla ilgili konuştu.

“SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Vali Cevdet Atay, “D-655 Karayolu Düzce’den 21, Akçakoca’dan 6. kilometrede heyelan meydana gelmişti. Çeşitli basın yayın organlarında da gündeme geldi. Yollarımız şu anda kapalı ama köy yollarından ulaşım sağlanmakta. Hem Karayolları Genel Müdürlüğü hem de biz süreci takip ediyoruz. Karayolları ekipleri havanın yağışlı olmasına rağmen çalışmalarını arttırarak sürdürüyor” dedi.

“EN KISA SÜREDE SERVİS YOLU AÇILACAK”

Sahadaki ekiplere yolun bir an önce ulaşıma hazırlanması için her türlü desteğin verildiğini belirten Atay, “Biz burada hem karayolları ekiplerine hem de diğer birimlerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Amacımız en kısa sürede önce servis yolunun sağlanması akabinde de oradaki heyelanın ortadan kaldırılarak yolun eski haline getirilmesi” diye konuştu.

“EN HIZLI ŞEKİLDE YAPILACAĞINI İFADE ETTİLER”

Vali Atay, yoldaki çalışmaların ne zaman sona ereceği ile ilgili soruya ise, “Burada hem Karayolları Genel Müdürümüzle, yardımcısıyla ve bölge müdürümüzle yaptığım görüşmelerde bu işin çok hızlı olacağını, çok pratik bir şekilde ve bu işin en hızlı şekilde yapacaklarını ifade ettiler. Dolayısıyla biz onlara güveniyoruz” şeklinde cevap verdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
Rıfkı 4 ay önce
Garanti kapsamında bedelsiz limak mı yapıyor