banner851

banner614

YAPILAR TEK TEK KALDIRILIYOR

banner619

Şehrin göbeğindeki parkların asıl sahibi olan halka açılması için başlayan yıkım çalışmaları 12 saatte tamamlandı. İnönü Parkı içerisinde bulunan ve kaçak olduğu tespit edilen işletmeler gece saatlerinde tek tek yıkıldı. Gün ışıdığında yıllarca kaçak olarak hizmet veren yapılardan geriye moloz yığınları kaldı.

banner846
Düzce 26.04.2019, 10:45 27.04.2019, 18:11
7859
banner844
banner785
Düzce kent merkezindeki iki parkın içerisinde izinsiz yani kaçak olarak inşa edilen işletmelerin Düzce Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı 25 Nisan'da başladı. İlk olarak İnönü Parkı'ndaki tüm yapılar tek tek yıkıldı.Tahliye ve yıkım kararı verildi

Bilindiği gibi kent merkezinde bulunan ve Millet Bahçesi Projesi içerisinde yer alan Avni Akyol ve İnönü parklarındaki işletmeler hakkında Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından kaçak yapı olduğu gerekçesiyle tahliye ve yıkım kararı verildi.Yıkım gece başladı

İşletme sahiplerine tebliğin ardından Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri söz konusu yapılarda polis nezaretinde yıkıma 25 Nisan'ı 26 Nisan'a bağlayan gece saat 00:30 sıralarında başladı. Gece boyunca süren yıkım çalışmaları 12 saat içerisinde tamamlandı. Gün aydınlandığında İnönü Parkı'nın içerisinde lunapark dışında hiçbir yapı kalmadı. Günün ilerleyen saatlerinde ise lunaparktaki oyun alanlarının sökülmesine de başlandı. Aynı şekilde boşaltılan Avki Akyol Parkı'nda da yıkım sürecinin hızla başlayacağı öğrenildi.Halkın şikayetlerine kulak verildi

Uzun süredir halkın para vermeden oturabileceği alanların kısıtlı ya da hiç olmaması yüzünden parklarda sil baştan bir düzenleme yapılması isteniyordu. Düzceliler, tuvaletten dahi para alınmasının yanı sıra işletmelerde satılan ürünlerin fahiş fiyattan verilmesine tepki gösteriyordu.Eski belediye yönetimlerinin buna 'dur' demek için attığı adımların kalıcı olmaması eleştirilere konu olurken, Düzce Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez halkın istek ve şikayetlerini hızla gündemine alan eski Bakan Dr. Faruk Özlü, parklar konusuna el attı. Böylelikle yıllarca kaçak olarak işletmecilerinin gelir elde ettiği yapıların yıkımı Valilik oluruyla başladı.Düzce Belediyesi'nden yapılan açıklamada, söz konusu parklarda bulunan yapıların tahliye ve yıkımına başlanıldığı belirtilerek, "İnönü ve Avni Akyol parklarında bulunan yapıların, 775 sayılı Gecekondu Kanunu'na muhalefet gerekçesi ile 25 Nisan 2019 tarihinde tahliye işlemi ve yıkımı gerçekleştirilmektedir." ifadeleri kullanılmıştı.

Haber: C.ÜSTÜNER


 
Yorumlar (40)
maçın gözlemcisi 2 yıl önce
yapılan işlem tmm doğruda, benim anlamadığım konu bir sürü işe yarayacak çerçevenin, camın, doğramanın, mantıksızca ziyan edilmesi (bunlar sökülerek binanın kabası yıkmak daha mantıklıydı)
Orhan 2 yıl önce
Sıra geldi İstanbul caddesine kapat başkanım değil insan araçlar zor geciyor cift sıra 3-5 kisiye degil halk hizmet
Ramazan Koç 2 yıl önce
Belediye, birileri rant elde etsin diye bir takım usúlsüzlüklere göz yummamalı.Halkın menfaatleri her zaman öncelikli hedefimiz olmalı.Kutluyorum.
Ramazan Koç 2 yıl önce
Parklardaki bu vesayeti sonlandırdığı için başkanı kutluyorum. Kendisine oy vermedim ama Allah yardımcısı olsun. Her şey halk için. Halka hizmet hakka hizmettir. Oralardan geçerken bir çok insan oturup bir çay içermediği için hayıflanmıştır
mutlu. 2 yıl önce
faruk bey helal olsun.kimsenin cesaret edemediği şeyi yaptı.adam kayırma torpil işleri bitti.kanunu uyguladı.murat saydammış cahit aydınmış bunlar devletten büyükmü.birde istanbul caddesini tekrar trafiğe kapat başkanım.çok berbat orası.ne güzel insanlar rahat rahat yürüyordu.
Akp bürosu gibiydi. 2 yıl önce
Bu binalar kaçak olarak oraya yapılırken,binada Akp ve genel başkanının resimleri asılırken, bu şahıs Akp'den İl genel meclisine seçilirken sorumlular ne yapıyordu?
Düzceli 2 yıl önce
Bu memlekette başka kepçemi yok fetoculardan başka akınlar aya sardınız belediyeyi şakir
ZEKİ 2 yıl önce
Düzcede şimdiye kadar başkan yokmuş faruk özlüye oy vermedim ama pişmanım bravo dik duruşlu insanlar lazım bize
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı