banner851

banner614

“YAPMIYORSANIZ BIRAKIN BİZ YAPALIM”

banner619

Öncü Haber, Osmanlı Devleti’nin ilk kumandanlarından olan Konur Alp’in Bizans’tan alarak Osmanlı’ya kattığı ve kendi adıyla anılan Konuralp’te bulunan türbesinin içler acısı halini gündeme taşımıştı. İYİ Parti Düzce Teşkilatı, Konuralp Müzesine dilekçe vererek Konuralp’te yer alan Konuralp Bey’in türbesinin bakımını ve eksiklerini teşkilat olarak tamamlamak istediklerini iletti.

banner846
Düzce 09.04.2021, 10:39 10.04.2021, 15:37
2582
banner844

Düzce ve bölgesinin fatihi, Osmanlı Devleti’nin ilk kumandanlarından Konur Alp Gazi’nin Konuralp’te bulunan türbesinin yıllar önce tadilat gerekçesiyle çalışma başlatıldı. Ancak aradan geçen zamanda yapımı bir türlü tamamlanamadı.

Bu durum karşısında harekete geçen İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı Konuralp Bey ve arkadaşlarının kabirlerinin bulunduğu türbenin yapımı için Konuralp Müze Müdürlüğü’ne başvurarak türbenin bakım ve eksikliklerini tamamlamaya talip oldu.

KISACIK: “YAPTIĞIMIZ ÇAĞRILARDAN SONUÇ ALAMADIK”

Teşkilatı adına dilekçeyi ulaştıran İl Başkan Yardımcısı Nurettin Kısacık, “ Konuralp Bey’in türbesinin bakımsız ve kendi haline terkedilmiş hali Konuralp halkı başta olmak üzere hepimizi rahatsız etmektedir. Uzun zamandır bu sorunun çözümü ile alakalı çağrılar yapıyoruz ama türbenin hali ortada. Manevi ve milli değeri bu kadar önemli olan bir eser bu halde olmamalı” dedi.

ER: “ÜZERİMİZİ DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

İl Başkanı Yunus Özay Er ise, “Konuralp Bey’in türbesi Konuralp‘in en önemli simgelerinden biridir. Korunması ve bakımının yapılması için üzerimize düşeni yapma adına bugün bu dilekçeyi veriyor,  bir Düzceli, bir Konuralpli olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu yetkililere bildiriyoruz. Türbenin bu görüntüsünün, Düzce’ye yakışmadığını da ifade etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ Partililer Müze Müdürlüğü’ne dilekçelerini verip, yakın ilgi ve alakaları için müze müdürü başta olmak üzere tüm müze görevlilerine teşekkür etti.

ÖNCÜ HABER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Öncü Haber, geçtiğimiz ocak ayında türbenin Düzce’ye ve Düzceliler’e yakışmayan görüntüsünü gündeme taşıyarak türbenin içine eski kapı ve eşyaların konularak adeta ardiye gibi kullanıldığı, dışının ise çöpten geçilmediği görüntüleri yayımlamış ve türbenin bu hali kamuoyunda tepki çekmişti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
BilirKİŞİ 2 hafta önce
İP'li arkadaşlar, üzülerek belirtmek istiyorum, yapılan kazılarda o yapıda kemik kalıntısına rastlanmamıştır. Yani orası türbe değildir. Konuralp Bey'in türbesi hiç değildir. İLBAŞKANINIZI bilgilendirin, bu şekilde rezil olmasın...
RasKLoN 2 hafta önce
batı karadenizin göbeklitepesi yapacağız deyip bu halde bırakmak siyaset olmuyor.bir türbeye yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırmak için girişimde bulunmak siyasete alet oluyor.ayrıca başvurmadan kafanıza göre çivi çakılmıyor konuralp sit alanı içerisinde olduğu için.
Düzceli 2 hafta önce
Diyanetin aldığı milyonluk bütçe nerelere akıyor gidiyor? Buraları diyanet üslenmeyecekse kim üslenecek?
Vatandas 2 hafta önce
Bu türbe maalesef müzeler müdürlüğüne kayıtlı olduğu için ne camii derneği ne de Düzce müftülüğü tarafından yapılamıyor. Ki merkez camii derneği kaç defa buranın tadilatını üstlenmek istediyse müze müdürlüğü tarafından red edildi.
Konuralp gazi 2 hafta önce
Pis siyasete alet edilmeyen bir konuralp gazi vardı.Bravo oy uğruna gaziyide siyasete malzeme ediyorsunuz. Samimi iseniz onunde fotograf cektirip dilekce resmi paylasacaginiza gider yapar ordaki halkin taktirini toplarsiniz.
Resul İnan 2 hafta önce
bölgede gençlerin ve çocukların oyun oynayacağı bir tane park saha yok düşmüşler türbe derdine..
vatandaş 2 hafta önce
onu belediyeye muhtarına ilet
21°
kapalı