banner851

banner955

YARAMAZ KEDİ İTFAİYEYİ HAREKETE GEÇİRDİ

Düzce’de ağaca çıkan ve kurtarmak için çalışma yapan itfaiye ekiplerinden kaçmak isteyen kedi beton zemine düştü. Yaralı hali ile kaçmaya çalışan kedi için ekipler seferber oldu. Uzun uğraşlar sonucu yakalanan kedi, veterinere götürülerek tedavi altına alındı.

Düzce 27.08.2022, 12:25 27.08.2022, 14:40
633
banner1032

Olay, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi girişinde bulunan bir ağaçta meydana geldi. Sokak kedisinin ağaca çıktığını ve inemediğini gören vatandaşlar durumu Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, merdiven ile ağaca yaklaşınca kedi bulunduğu yerden daha üst sıralara kaçtı.

İnce dalın üzerine kadar kaçan kedi, yaklaşık 10 metreden beton zemine düşüp yaralandı. Kaçmaya başlayan kediyi kurtarmak için yoğun mücadele veren ekiplere, hırçın bir şekilde karşılık veren kedi uzun uğraşlar sonucunda yakalandı.

Kalça kısmında kırıklar ve kanamalar olduğu belirlenen sokak kedisinin hayatta tutmak için ekipler zamanla yarıştı.

Apar topar kutuya konulan kedi, veteriner işleri müdürlüğüne teslim edildi. Ameliyata alınan kedinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

banner844
Yorumlar (2)
Madur 1 ay önce
Yahu Burak'ın şu ağaca çıkan kedileri ben 43 senedir kedi bakıyorum benim bahçe hep ağaçlık hiçbir kedim bu güne kadar ağaçta kalmadı indiler
Merak ediyorum 1 ay önce
Kedi düşmüş haber oluyor ama kaç mahallede 24 saattir sular kesik hiç haber yapılmıyor. Neden?
14
açık