banner851

banner614

YARAYA AZ DA OLSA MERHEM OLACAK

Düzce Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı olan kahvehane ve internet kafe esnafı için 1.000 TL alışveriş çeki desteği verileceğini duyurdu.

banner619
Düzce 29.12.2020, 14:18
3016
YARAYA AZ DA OLSA MERHEM OLACAK

Düzce Belediyesi, Aralık ayı AK Partili Belediye Başkanları istişare toplantısında alınan belediyeler aracılığıyla kahvehane esnafına sosyal destek kararı ardından harekete geçti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ve ilgili oda başkanıyla yaptığı istişareler sonucunda Düzce Belediyesi işletme ruhsatı ile DESOB ve Kahveciler Odasına kayıtlı olan Kahvehane ve internet kafe işletmecileri için yeni bir karar alındı.

Bu kapsamda kahvehane ve internet kafe esnafına belediye eliyle  1.000 TL alışveriş çeki desteği sağlanacağı açıklandı.

Küresel bir soruna karşı ulusal bir mücadele verildiğini ifade eden Başkan Özlü,“ Zor zamanda esnafımızın yanında olmak, bu salgın hastalığın yol açtığı olumsuzluklardan en az zararla hem bu şehrin hem de ülkemizin atlatması için çaba sarf ediyoruz. Aldığımız kararları hızlı bir şekilde uygulayarak yaraların iyileşmesine bir nebze olsun katkı sağlanmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Özlü, “Kahvehane ve internet kafe işleten esnafımıza bir defaya mahsus olmak üzere 1000 TL’lik alış veriş çeki desteğinde bulunuyoruz. Alış veriş çekini yerel marketlerde kullanabilecekler. Esnaflarımızın oda ve belediye kayıtlarını kontrol ettikten sonra müracaatlarını gerçekleştirmelerini istiyoruz. Gün dayanışma birlik, beraberlik günüdür. Paylaşarak birlikte başaracağız” dedi.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (2)
Vatandas 10 ay önce
Duzce belediyesi once personel maaslarini odesin,nerden kısıp nereye yamayacaklarini bilemediler...cengiz beyin onerisidir kesin cok bilmis baskan bey once su faturalarini dusursun sevgili belediyemiz
Ooo, Bin Çok olmuş Başkan 10 ay önce
O kadar bonkör olmanıza gerek yoktu, bin çok yüz tl de yeterdi! Ama bizim esnafa da halka da müstehak! Yandaş müteahhide garanti ödeme, esnafa binlira, melhem olsun!