banner614

YARDIMLARINA BELEDİYE KOŞTU

banner619

Pandemi döneminde yiyecek bulamayan sokak hayvanlarının imdadına Düzce Belediyesi yetişti. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri 17 günlük tam kapanma döneminde can dostlarımızın aç kalmaması için kentin belirli noktalarına 25 adet mama destek noktası kurdu.

banner846
Düzce 05.05.2021, 14:20 05.05.2021, 14:13
470
banner844

Düzce Belediyesi, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına destek olmaya devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü, yılın her günü devam eden besleme çalışmalarına pandemi döneminde hız verdi. Sokak hayvanlarının beslendiği yerler yeni mama destek noktalarıyla genişletti.

Ekipler, özellikle 17 günlük tam kapanma döneminde insan hareketliliğinin azalmasıyla beslenme zorluğu çeken can dostları için ek önlemler aldı. Hayvanların karınlarını doyurmaları amacıyla kentin belirli noktalarına 25 adet mama destek noktası yerleştirdi.

“PANDEMİ HAYVANLAR İÇİN DE ZOR”

Can dostların sistematik bir şekilde beslenmelerine yönelik böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “İçinde bulunduğumuz süreç bizler kadar sokak hayvanları için de zor bir dönem oluyor. Belediye olarak sokaktaki dostlarımıza yılın her döneminde destek sağlıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle sokak hayvanlarının beslenmelerinde zorluk yaşanmaması için de pandemi sürecinin başından bu yana mama desteğimiz sürüyor. Bunu sistemli bir hale getirmek için mevcut yem bırakma noktalarımızın yanında mama destek noktaları da oluşturduk. Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımız beslenme, aşılama, tedavi gibi hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Yorumlar (5)
Metin. 1 ay önce
Kalıcı konutlarda da isteriz bu besleme noktalarından.
boş sokak 1 ay önce
Adres verin şu boş sokak nerde görmek istiyorum
İYİ 1 ay önce
ne dostu yaa..karınları tok gelip birde saldırıyorlar..sabahları işe yürüyerek giderdik eskiden şimdi ne mümkün..Çete olmuşlar.her mahallenin köpekleri var.Fareli köy masalı vardı Düzcede olmuş köpekli kent..Belediye başkanı seni ısırsında bak nasıl toplatıyosun..
Bahçeşehirli 1 ay önce
Bırakın bu işleri yeşiltepe mh hiç belediye hizmeti yok yalandan işlerle uğraşmayın.Özlü bu ekibe nasıl inanıyor güveniyor anlamadım.Yeşiltepede gelin görün köpekleri yiyecek verin.Kameralarla değil ALLAH için yapın.
Yamalı Pantalon 1 ay önce
Bu sabah gördüm. Yapan için dua etmiştim. Tebrikler....
13°
kapalı