banner614

YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER

banner619

Düzce'de son 10 yılda biriken Düzce Belediyesi şirketlerine kayıtlı 400 ton hurdanın buhar olduğu yönündeki iddialar yargıya taşındı. Hurdaların usulsüz şekilde satıldığı ithamları üzerine konuyu kurmayları ile inceleyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kamu menfaatini göz önüne alarak tüm ilgili tarafların soruşturulması için suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Düzce Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal da geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı köşe yazısında savcıları göreve davet ederek, bu konunun üzerine gitmişti.

banner846
Düzce 01.08.2019, 13:10 01.08.2019, 19:33
3619
banner844
Rapor başkanın önüne geldi

Bazı basın yayın organlarında çıkan geçmiş dönemde belediyeye ait şirketlere kayıtlı olan 400 ton hurdanın kayıp olduğu haberlerinin ardından Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Teftiş Kurulu Müdürlüğü'ne "Konuyu araştırın" talimatı vermişti. Düzce Belediyesi şantiyesindeki yüzlerce ton hurdanın buhar olduğu iddialarını araştıran Teftiş Kurulu hazırladığı raporu Başkan Özlü'ye sundu.

Araştırmalar ihalenin iptal edildiğini ortaya çıkardı

Yaklaşık 10 yıllık bir süreçte biriken 400 ton hurda için Mehmet Keleş döneminde ihaleye çıkıldığı ancak sadece Düzce'de değil tüm illerde belediyelerden bu hurdaları alan kurum olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun mahkeme kararıyla ihalenin iptalini sağladığı ortaya çıktı.

Hurdalar nerede?

Belediyelerden aldığı hurdalar karşılığında araç ve makine temini yapan devlet teşekkülü Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun Dursun Ay'ın başkanlık koltuğunda oturduğu dönemde 350 tonu biriken, 50 tonu ise şirketlerden gelenler olmak üzere toplam 400 ton hurdayı mahkeme kararı doğrultusunda alması gerektiğini tespit eden belediye, herhangi bir usulsüzlük olup olmadığının tüm yönleri ile ortaya çıkması için yargının yolunu tuttu ve suç duyurusunda bulundu.

Konu artık yargıda

Kamu menfaatine zarar gelecek hiçbir davranış gibi imayı da kabul etmeyeceğini vurgulayan Başkan Dr. Faruk Özlü, kurmayları ve Hukuk Danışmanı Ali Dilber ile yaptığı istişareler sonucunda suç duyurusu kararı aldı. Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde ihaleyle satışa çıkartılmak istenen Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun devreye girmesi ile satışı durdurulan hurdaların nereye gittiği konusunu artık yargı araştıracak. Düzce Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hem iddialarda adı geçen isimlerin hem de bu iddiayı ortaya atanların dinlemesi bekleniyor.

Ünsal savcıları göreve davet etmişti

Düzce kamuoyunu uzun süre meşgul eden kayıp hurdalar konusunda dobralığı ve sivri diliyle tanınan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal da geçtiğimiz günlerde çarpıcı bir köşe yazısı kaleme alarak, savcıları göreve davet etmişti.
Yorumlar (11)
Şöför 2 yıl önce
Yiyin garibanın tüyü bitmemiş yetim hakkını bogazınızda kalsın
HIRSIZ 2 yıl önce
haber hurda tamam da asıl sorulan asfalpilenti ortalama 250 ton pi marka beton satirali 2 adet ortalama 75 ton bumakinaları satan belediye diil yeypaş alan adapazarlı firmalar lale aykut murat ümit kenan gök beytullah d ay yeypaşın kantarcısı ve lale kantarcıyı işten cıkarttı SYN ÖNCÜ BULARI VE FAZLASINI OLDUNU BİLİN YEYPAŞIN BELEDİYEY SATTIGI MICIR KAC TL ÖİDAREYE KACA VERDİ BELEDİYE 25 İDARE 18.5 KAZIK 8-9 GİBİ X 400.000
Çam köylü 2 yıl önce
Yeypaşin ne hurdası var ordaki hurdaların hepsi belediyenin yeypaş belediyeden 2 beton santralı 1 yaş kırma ve beton mikseri beton pompası kiralamıştır sadece parke makinası ve amman asfalt tesisi nerde belediyenin hurdaları
Duzceli 2 yıl önce
'ye kürküm ye
Misafir 2 yıl önce
Ali Cengiz oyunu başka alandada incelenmeli.devlet in hirkasini çalan savaşta olsa bile şehit sayılmaz.bu faiz sistemine de son verilmeli aksi takdirde Allah hepinize son verecek ölüm var ölüüüm.
Nerde 2 yıl önce
Lale çakır murat personeli dökümcü aykut kenan gökmen adapazarlı hurdacılar yalnız hurdalar belediyenin satan yeypaş battal kırmızı aracılığla aykut denen şahıs asfaltı araştırmak lazım bazalt asfalt nerde aydın civelek afc firmasının adamı
demek ki 2 yıl önce
partiye değil adaya oy kullanılmalı. bu parti reisin partisi diye oy verirken adaya bakacaksınız.
Veysi Taşdemir 2 yıl önce
Bu Keleş Düzcenin 15 senesine sirayet etti. Belediye hala Keleş dolu. Elleri arkalarında dayı dayı geziniyorlar. Utanma arlanma hak getire. Yeni yönetim hakkında ileri geri konuşup duruyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı