banner851

banner955

“YARIN SABAHA KADAR DÜZCE’YE SU VERİLECEK”

Yaşanan sel felaketinin ardından Düzce Belediyesi’nin Beyköy Beldesinde oluşturduğu yedek ana su hattında meydana gelen arıza ekiplerin müdahalesi ile onarıldı. Ana su şebekesinde vanalar yeniden açılırken, kent merkezi ve mahallelere bu gece saatleri ile sabah saatlerinden itibaren kademeli olarak su verileceği bildirildi.

Düzce 03.07.2022, 00:16
4746
“YARIN SABAHA KADAR DÜZCE’YE SU VERİLECEK”
banner986

Düzce’de yaşanan sel felaketi, kent merkezinde su kesintilerini de beraberinde getirmişti. Uğur Suyu Üzerinde bulunan ve kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan regülatör ve arıtma tesislerinin sel sularına kapılması ile birlikte, kent merkezine 73 saat su verilemedi.

Düzce Belediyesi ekipleri, kent merkezine su verebilmek için zamanla yarışarak, yedek ana su hattı oluşturdu. Ekiplerin 73 saatlik özverili çalışmalarının ardından yeni oluşturulan su hattı üzerinden önceki gün şehir merkezi ve bazı mahallelere yeniden su verilmeye başladı.

Ancak yeni su hattı üzerinde yüksek basınç yüzünden oluşan arıza nedeniyle Düzce’de musluklardan yeniden su akmamaya başladı.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, yaşanan arızanın giderilmesi için yoğun çalışma başlattı. Belediye ekipleri bu gece saatlerinden itibaren su pompasında oluşan arızayı giderdi ve şebekeye su verecek olan olan vanayı açtı. Bu gece saatleri ve sabah saatlerine kadar Düzce merkez ve mahallelerinde su sıkıntısının yaşananmayacağı bildirildi. 

banner844
Yorumlar (27)
KONUTLAR 1 ay önce
1 haftadan beri konutlarda su yok. Berbat durumdayız. Vana açıldı deniyor. Buranın vanası kapalı sanırım
Vatandaş Beyciler 1 ay önce
Bir hafta dur su yok Beyciler kokacağiz su geldi diyor bize ni ye gelmiyor
Milli 1 ay önce
Hangi su kardeşim siz milletle dalgamı geçiyorsunuz 6 gün oldu su yok yazık bu insanlara
Vatandaş 1 ay önce
Kalıcı konutlarda su yok onuds haber yapsanız belediye su müdürü yarın akşam yedek regülatör devreye giricek dediydi hala su yok.
su yok 1 ay önce
HALA SU YOK utanmıyor musunuz yalan habercilik yapmaya, eskiden övdüğümüz doğru haber yapan öncütv yancı olmuş çok yazık
aitor 1 ay önce
suyun esamesi okunmuyor öncü, parlatma çalışmalarını bir kenara koyar mısınız? kalıcı konutlar susuzluktan kıvranıyor, 6.gün!
Sema 1 ay önce
Açıldı da şu işi artık düzgün yapsınlar su yine gitti gidecek,tazik diye birşey yok musluklarda.
sevgi 1 ay önce
BİR HAFTADIR SU YOK ... SU VERİLDİ DEYİNCE VERİLMİYOR.. DOĞAL AFET OLABİLİR.. ÖNEMLİ OLAN DOĞRU BİLGİLENDİRME. EN BAŞTAN BİR HAFTA HERKES BASININ ÇARESİNE BAKSIN DENSEYDİ İNSANLAR BU KADAR KIZMAZDI
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı