banner851

banner955

YASAL YOLLARA BAŞVURULDU

Hastane yolu üzerinde eski Yimpaş olarak anılan binanın bulunduğu arsayı satın alan Düzceli Royal Gold A.Ş.’nin şehre nezih ve modern bir AVM kazandırma çalışmaları bir süredir merkezi Ankara’da bulunan Yunus Marketler zincirinin engellemesi ile karşı karşıya… Satın aldıkları mülkte kiracı olan Yunus Market’in kullanım hakkı olmamasına karşılık önündeki alanı otoparka çevirdiğini belirten Düzceli firma yetkilileri, uyarılara ve çıkarılan zorluklara rağmen yatırımı durdurmayacaklarını bildirdi. Söz konusu alanda bugün itibariyle hafriyat çalışmalarına başlandı.

Düzce 22.03.2022, 16:51 22.03.2022, 19:16
23739

Geçtiğimiz aylarda 4 iş insanı tarafından Düzce’de kurulan ve yönetim kurulu başkanlığını Düzceli İş insanları Orhan Aydın ve Erdal Şahin’in yaptığı Royal Gold A.Ş., Kültür Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde uzun süredir atıl şekilde bekleyen ve içerisinde Yunus Market’in de bulunduğu kompleksi satın aldı.

Yatırıma Yunus Market engel oluyor

Burada kente değer katacak ve yakışacak bir alışveriş merkezi yatırımı için kolları sıvayan Royal Gold, iddiaya göre mülk sahibi olduğu Yunus Market’in yöneticilerinin tutarsız ve anlaşmaya yaklaşmayan başına buyruk tavırlarıyla karşı karşıya kaldı.

Sözleşme gereği sadece market alanı için kira ödeyen ve otoparkı kullanma hakkı bulunmayan Yunus Market’e yapılan ‘Otoparka döndürdüğünüz alanda düzenleme yapacağız’ uyarıları dikkate alınmadı.

Market yöneticilerinin kullanım hakkı olmaması karşılık öndeki alana araç parkına izin vermeye devam etmesi üzerine ipler gerildi.

Düzceli firma hukuksuz kullanıldığını vurguladığı alana girerek temizlik ve peyzaj inşaatına başlamak için düğmeye bastı. Kendi mülküne iş makinalarıyla giren şirketin çalışanları Yunus Market’in engellemesiyle karşılaştı.

‘Kararlıyız’

Kiracı olarak yükümlülüklerini yerine getirmediği iddia edilen Yunus Market’in bu tavrına karşı Royal Gold şirketi konuyu mahkemeye taşıyarak adalet arayışına başladı. Konuya ilişkin şirketten yapılan açıklamada, “Daha önce iki kez AVM ye dönüştürülen ve Yunus Marketin giriş çıkışları engellemesinden dolayı başarılı olamayan Düzce’nin uzun yıllardır kamburu olan bu alanı temizleyerek, Düzce'ye kaliteli hizmeti sunmayı planladığımız AVM için kararlıyız ve Ankara baskılarına boyun eğmeyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

banner844
Yorumlar (17)
Ömer yasildag 7 ay önce
Bu alan kullanma markete aittir iş merkezi acilacaksa o da müşterek olacaktır sistem bu ama ne varki gizli ortaklarından olduğu bu sistemde marketi silmek göndermek amaç o işletme yıllardır duzce halkına gereken en iyi hizmeti verdiler bu böyle olmamalı duzceli olarak yunus haklı diyorum sözleşmesi bitince oda gidecektir saten krallık böyle olmaz ey insanoglu
Duyarlı 7 ay önce
Yanındaki metruk binada dahil mi ?
Düzceli 7 ay önce
Bu Royal şirketi kime ait ? Aaaa Fahri Çakırın eşi ve Eski başkan Dursun Ayın eşlerinin ortak şirketiymiş. Ne tesadüf?
mehmet 7 ay önce
düzcenin olan düzcelide kalmalı...haksızlık hiç yapılmamalı...sonuçta düzcede kazanılan paralar ankaraya gidiyor.düzceye yunus market çivi mi çakmış bunca zamanadır...ancak mal stokculuğu yapıp fiyat artırımı yaparlar
düzceli 7 ay önce
Şirket sahiplerine bakınca haberin objektifliği daha bir ortaya çıkıyor :D
Akif 7 ay önce
Düzceli birlik olmaz ise daha başımıza neler gelecek bakalım?düzceli olan siyasetçiler arka kapıdan destek oluyor!sonuç bu….
Vatandaş 7 ay önce
Siz bu mülk kiralandı diye haber yaptınız şimdi satın alındı mı oldu acaba
can 7 ay önce
MAL SAYIBI COK HAKLI YUNUS MAKET SAYIBIDE DEVLETIN KURALINA UYACAK DÜZCE DE DE DEVLET KURALI GECER DOST GERCEKLERI YAZAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık