banner851

banner614

YAŞLI ADAM İNMEYİNCE ŞOFÖR KONTAĞI KAPATTI

Düzce Merkez ve Bahçeşehir arasında sefer yapan bir halk otobüsünde 70 yaşındaki vatandaş ile şoför arasında ‘araca almama’ tartışması yaşandı. Şoför, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda toplu ulaşım aracını kullanamayacağını belirterek yaşlı adamdan araçtan inmesini istedi. Yaşlı adam ise iki doz koronavirüs aşını olduğunu belirterek “Bir işim vardı hallettim, ben şimdi evime nasıl gideceğim?” diyerek araçtan inmek istemedi. Olaya polis müdahale etti.

banner619
Düzce 18.05.2021, 17:20 19.05.2021, 00:20
2824

17 günlük “tam kapanma” sürecinden sona ermesinin ardından “kademeli normalleşme” süreci başladı. Bu süreçte uzun süredir evlerinde olan 65 yaş üstü vatandaşlar için iki doz koronavirüs aşısını olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. Ancak 65 yaş ve üstü vatandaşların, yayımlanan genelgeye göre her ne kadar 2 doz aşılarını olsalar bile toplu taşıma araçlarını kullanmalarına yönelik yasağa devam edilmesi kararlaştırıldı.

Hal böyleyken bugün öğle saatlerinde Düzce Belediyesi sorumluluğunda Merkez ile Bahçeşehir arasında sefer yapan bir halk otobüsünde 65 yaş üstü vatandaş ile şoför arasında ‘araca almama’ tartışması, vatandaş kamerasına yansıdı. İsmi bilinmeyen ve 70 yaşında olduğunu söyleyen bir vatandaş, Bahçeşehir bölgesinde bulunan evine gitmek  için kent merkezinde otobüse bindi. Aracın şoförü İçişleri Bakanlığı’nın genelgesini hatırlatarak yaşlı adamın toplu taşıma kullanamayacağını hatırlatarak araçtan inmesini istedi.

Şoföre direnen yaşlı adam, Beyaz Masa’yı arayarak bir işi olduğu için merkeze arkadaşı ile geldiğini ve iki doz aşısını da olduğunu belirtti. Beyaz Masa çalışanınında iki doz aşı olmasıyla sokağa çıkabileceğini ancak otobüse binemeyeceğini söylemesinin ardından yaşlı adam “Ben şimdi eve nasıl gideceğim o zaman?” diyerek araçtan inmeye yanaşmadı. Şoför sözlü tartışmanın uzaması sonucu aracın kontağını kapatarak durumu polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri duruma müdahale ederken, seferinin yapamayan araçta bulunan yolcular  bölgeye çağırılan bir başka otobüsle yolculuğuna devam etti.

HABER: M. KİLELİ

Yorumlar (8)
Düzce li 4 ay önce
Yazık günah ya ne olur yani binse ne hallere düştük
Ercan Solmaz 4 ay önce
Allah aşkına bu yaşlılarımız nasıl işlerini güçlerini görecek aşılarını olmuş neden toplu taşıma kullanamıyor neden yardımcı olunmuyor o otobüs şoförü almıyorsa başka bir otobüs şoförü nasıl aliyor herşey çok tezat
Vatandaş 4 ay önce
O zaman polis götürecek hani polis.vatandaşıın yanındaydı
Düzceli 4 ay önce
Covıd 19 aşısının ikisini yaptıran 65 yaş üstü vatandaş yasaksız gezebiliyor insan içine kalabalığa girip geziyor,halk otobüsüne neden binemiyor?
Yasemin 4 ay önce
Haber doğru ama yolcu da haklı şöför de haklı buna bir çözüm bulunması gerekir iki aşı olanlar dünyanın her tarafında serbest kalıcı da oturanlar Düzce merkeze iş için nasıl gidecek taksi mi tutacak... Sorun burada.
Gökhan 4 ay önce
Dedecim ah dedecim olan senin benim gibi garibana oluyor
vatandaş 4 ay önce
çarşıya getiren şöför bıraksın tabi yaşlı barklı adamı,getirirken iyi götürürken sorun... Oldumu şimdi,nasıl gitsin adam evine..Haber olacaksa çarşıya nasıl geldiğini soruşturun..
YİĞİT 4 ay önce
ŞOFÖRÜ BAŞ ŞOFÖR YAPALIM ARKADAŞLAR, HEMEN PLAKETİNİ DE TÖRENLE VERELİM TEBRİK EDEREK...