banner851

banner955

‘YAŞLI VE ENGELLİLER O BAYIRI NASIL ÇIKSIN?’

Düzce’de yeni ulaşım sistemi bugün 6 metrelik araçların yollara çıkması ile resmen başladı. Öncü TV’ye konuk olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sistemin tam olarak oturması ve yeni durak düzenlemeleri için vatandaşlardan birkaç gün sabır göstermelerini isterken, Bahçeşehir Bölgesi’ndeki bazı durakların iptal edilmesi nedeniyle sıkıntı yaşayan bölge sakini Binnur Özdemir, taleplerini Öncü Haber mikrofonu aracılığıyla yetkililere iletti.

Düzce 04.09.2020, 17:14 04.09.2020, 18:16
2136

Düzce Belediyesi’nin Ulaşım Master Planı çerçevesinde uygulamaya konan yeni sistem için durak düzenlemeleri devam ediyor. Dün akşam Öncü TV’de ekranlara gelen ‘Gündem Özel’ programına konuk olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ulaşım konusunda vatandaşların talep ve şikayetlerine çözüm bulacak özel bir masa oluşturduklarını açıkladı. Bu özel birimin talepleri süzgeçten geçireceğini aktaran Özlü, “Uygulanabilir olanlar hayata geçirilecek. Eğer yerine getirilemeyecek bir istek varsa bu da vatandaşa anlatılacak.” dedi.

“Ben bir şekilde yürüyorum ama bastonla çıkan amcalar var”

Yeni sistemin başlaması ile birlikte durak noktasında yaşadıkları mağduriyeti anlatmak için Öncü Haber’e telefonla ulaşan Bahçeşehir Bölgesi Yeşiltepe Mahallesi’nde ikamet eden Binnur Özdemir, Yeşiltepe otobüsünün Yeşiltepe Mahallesi’nin yüksek kesimlerinde kalan duraklara çıkmamasını eleştirdi. Kanser hastası olduğunu belirten ancak asıl zor durumda kalanların engelli ve yaşlılar olduğunu söyleyen Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Güzel bir sistem sunmak istiyorlar ama bu araçların geleceği ve güzergahları önceden belli. Herkes duraklarda hangi güzergahlardan gideceğini bilmeden bekliyor. Buradan yukarıya 128. Ada’ya bayır yukarı yürüyorum. Ben bir şekilde yürüyorum ama bastonla çıkan amcalar var. 80 yaşın üzerinde insanlar var. Burada huzur evi var, oraya gelenler var. Benim apartmanımda 3 engelli vatandaş var. Onlar nasıl çıkacaklar o bayırı ben çok merak ediyorum.”

“Bir şehir bu kadar mağdur edilir mi?”

Diğer vatandaşların da zorluklar yaşadığını dile getiren Özdemir, “Hastalar var, pazar alışverişinden gelenler var, çocuklu olanlar var. Toplandık, “Yönetim karar alacak” dendi. Hala bir icraat yok. Bizim duraklara kaldırılacağına dair yazı asıldı. Bir durak düz zeminde kaldırılabilir ama komple adanın duraklarını kaldırmanın mantığı yok. Esentepe’nin otobüsü çıkıyor. Yeşiltepe’nin otobüsü Yeşiltepe’ye çıkmıyor. Saatimiz, güzergahımız belli değil. Ve bayır inip çıkıyoruz. Şoförler de “Emir kuluyuz” diyorlar. Henüz tam oturmuş diyorlar.

Buyursun başkanımız bizimle beraber çıksın yukarıya. Sıcağı var, kışı var. Olmadı biz belediyeye yürüyeceğiz. Bu kadar merdiveni bebek arabalı nasıl gidecek. Nefes nefese kalıyoruz. Buranın adı Bahçeşehir oldu. Şehir yani. Bir şehir bu kadar mağdur edilir mi? Biz başka bir cumhuriyet miyiz? Temiz havada şurada sakince yaşamak istememiz mi suç?” ifadelerini kullandı.

HABER: Lütfullah ŞENEL

banner844
Yorumlar (15)
Dededeler 2 yıl önce
Duzce merkez dedeler mahallesi ne otobüs seferleri iptal edildi
Vatandaş 2 yıl önce
Yılların beyciler hattını kaldırdılar yazıklar olsun çarşı içine ötobüsler girmiyor ne yapmaya çalıştıklarını kendileride bilmiyor hizmet yerine millete eziyet ediyorlar yazıklar olsun
ayşe 2 yıl önce
iptal edilen durakları otobüslerin dolaşması 1 dakikasını alıyor ama insanlar için yol 600 metrelik mesafe ama rampa millet o rampayı çıkamıyor hasta olan yaşlı olan eşyalı olan çıkamaz millet ilk günden mahfoldu
hvea 2 yıl önce
yaşlısı ,engellisi eşyalısı 13. bölgede caminin ordan 128. 127. adaya o rampaları nasıl çıkacak bu işi kim yaptıysa gelsin çıksın bize hak verecek 800 metre rampa var duraklarımızı geri istiyoruz hakkımızı verin
bulent 2 yıl önce
Bu araclar en fazla 3 sene dayanir bu maratona ve bu yola sonra hurdaya
Erdem 2 yıl önce
Ağzına yüreğine sağlık bu başkan duzcenin en beceriksiz başkanı
Nurten tut 2 yıl önce
Evet binur kardesime katiliyorum bende 127.adadayim dizlerim rahatsiz ne o bayiri ne omerdiveni cikamam 20 seneden beri buraya araba cikiyorduda simdi ne olduda cikmiyor bu evleri bura biz yapmadik burada yasamayi biz istemedik benim merkezde 2 evim yikildi karsiliginda burayi verdiler idare edip alismaya calisiyorduk ama simdi araba cikmiycakmis bukadar insa nasil magdur ediyorsunuz biz insan degilmiyiz her turlu vergimizi aliyorlar ozaman arabamizda bura cikacak olmadi belediyeye yuruycez olmassa ankara sesimizi duyurcaz
Vatandaş 2 yıl önce
Master plan dı paris metrosun da ki sistem di Uğur böcekleriniz ilk günden çuvalladı.Biraz sabir oturacaksın diyeceğim ama bu sistem pandemi olmayan donem de denenebilirdi.Bu kucuk araçların durumu felaket ağzına kadar dolu gidiyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık