banner851

banner955

YATIRIM GECİKİYOR, DÜZCE KAYBEDİYOR

2020 yılının kasım ayında Aziziye Mahallesi’nde temel atılırken, ‘2021-2022 eğitim-öğretim dönemine yetişecek’ açıklaması yapılan Kasım Aktaş Ortaokulu’nun ağır aksak ilerleyen yapım işi hem projenin öncüsü Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü hem de ikili eğitimin devam etmesi nedeniyle kenti olumsuz yönde etkiliyor. Planlanan sürede yatırımı tamamlayamayan firma hala inşaatı bitiremezken, yeni ihalelerde bu durumun ders olması bekleniyor. Düzce’deki yatırımları yavaşlatmaları nedeniyle sınıfta kalan müteahhitler konusunun titiz şekilde ele alınması önem taşıyor.

Düzce 25.10.2021, 14:51
3160
YATIRIM GECİKİYOR, DÜZCE KAYBEDİYOR

Düzce için her alanda çalışma

Düzce’de sadece rutin belediye yatırımlarına odaklanmayan eğitimin de daha iyi noktalara gelmesi için kafa yoran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, okullarda sorunlara yol açan ikili eğitimin tarihe karışması için geçtiğimiz yıl önemli bir adım attı.

İkili eğitimin yerini tam gün eğitimin almasını sağlayacak yeni okul binalarının yapımı için rotasını ildeki sanayici ve iş insanlarına çeviren Özlü, ilk eğitime destek sözünü Düzce Cam fabrikası sahibi Kasım Aktaş’tan aldı.

Müteahhit firma işi planlanan zamanda bitiremedi

24 dersliğini iş insanı Kasım Aktaş’ın, 24 dersliğin ise Milli Eğitim Bakanlığı, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Belediyesi ve bağışçıların yaptırdığı toplam 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu’nun Aziziye Mahallesi’nde kasım 2020’de başlayan yapımı, müteahhit firmanın yavaşlığı yüzünden yeni döneme yetişemedi.

“Düzce’ye her alanda değer katacak olan projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.” diyerek, Düzceliler’e her alanda yatırım sözü veren Başkan Özlü’nün merkezde kalan okulları şehir dışına taşımak için öncülük ettiği Kasım Aktaş Ortaokulu’nun 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde kapılarını öğrencilere açamamasının altında inşaatı yürüten firmanın işi ağırdan almasının yattığı ortaya çıktı.

Yeni ihalelerde daha sıkı şartlar gündemde

Gecikmelere gebe okulun inşaatına sık sık giden Özlü, gelinen noktayı yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinin çalışma takvimini mercek altına alıyor. Düzce’ye kazandırılacak daha birçok okul olduğu düşünüldüğünde değil ikinci döneme 2022/2023 eğitim yılına bile yetişeceği muamma olan söz konusu okuldan sonra Düzce Belediyesi’nin müteahhit firma seçimlerinde daha sıkı şartlar aramasına ve sınıfta kalan firmalarla el sıkışmamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar (9)
vatandaş 1 yıl önce
ihale gereksinimi olmadan hayırsever tarafından yapılan bi hizmet için gecikti demek biraz abes kaçar, gecikti diyenlerde bi hayra başlasa bakalım milyonluk nasıl olur:)
Eğitimci 1 yıl önce
Yıl olmuş 2021 hala 48 derslik gibi devasa bir okul yapımı iyi bir iş gibi pazarlanıyor. Ey halkım! Kaliteli bir eğitimin küçük okullarda çok daha başarılı yürütüldüğü bilimsel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Bilginize...
MEHMET ALİ 1 yıl önce
Allah aşkına o okulun daha ince işinin ihalesi bile yapılmadı. Artı 8 ay gibi bir sürede o kaba inşaatı bitirildi, siz neden bahsediyorsunuz?? Acaba bir iş adamını böylesi hedef göstererek ne amaçlıyorsunuz? Sizin hukuku çiğneme özgürlüğünüz mü var? Millet aptal mı?
adamın teki 1 yıl önce
Bu kadar büyük okul yapmakla ne anlıyorsunuz? Yapın 4er şubelik 16 derslikli okul, mis gibi. Okul idarecileri öğrencileri çok daha iyi tanısın, eğitim şart!
ak partili 1 yıl önce
2020 yılında duzce cam ne kadar okul yaptırdığı için vergi ödedi sayın özlü yesorun
Vatandaş 1 yıl önce
Sadece devlet eline baksaydi hiç yapılmadı. Örnek ışık ilkokulu. Daha başlanması bile. Küçücük okulda ikili öğretim yapılıyor mecburen. Kocaman proje gayette normal ilerliyor
Recep acar 1 yıl önce
Sn kasım aktaş orta okulu Düzce’nin en büyük ve kapsamlı sıra dışı bir puroje si oldu gibi hava muhalefeti pandemi gibi ciddi anlamda aksak lık Lar yaşandı artı olarak bi Mühendiz bulup getir seniz öncü tv? Ben im günlük çalışma hızı ve performans la ilgili daha inandırıcı bilgiler verebilir sin Düzce’halkına orta koltuk tan yazması basit biz icraat yapyoz tertemiz kazasız belasız hamd olsun siz insanları kandırmaya devam edin daha iyi si varsa yapabilecek bu tip puroje leri buyursun gelsin yapsın bizde yardım Cı olurz?
Şöför 1 yıl önce
Akcakocadaki cöken yol noldu..
sürücü 1 yıl önce
istersen bi arabanla akçakoca turu yap :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız