banner851

banner614

YAYALARIN GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILIYOR

Düzce’nin en işlek yollarının tam ortasında kalan Namık Kemal İlkokulu çevresinde okul giriş ve çıkış saatlerinde oluşan yoğunluk hem trafiği kilitliyor hem de yaya güvenliğini tehlikeye düşürüyor. Yoğun saatlerde okul çevresinde trafiği düzenlemek için polis olması gerektiğine işaret eden veliler, çözüm için İl Milli Eğitim ve Emniyet müdürlüklerine seslendi.

banner619
Düzce 20.10.2020, 12:12 21.10.2020, 10:29
3931
YAYALARIN GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILIYOR

Düzce merkeze bağlı Kültür Mahallesi Okul Sokak üzerinde bulunan Namık Kemal İlkokulu’nda kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden çocuğunu okula götürürken zor anlar yaşayan veliler, haber merkezimiz aracılığıyla bu soruna çözüm istedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle yığılma olmaması için her sınıfın okula giriş ve çıkış saati farklı şekilde düzenlenirken, bu durum eğitim yuvası çevresinde sabah, öğle ve akşam saatlerinde araç ve yaya trafiğini olumsuz yönde etkiliyor. Okul servisleri ve özel araçların yol kenarları ve kaldırımlara park edilmesi yüzünden ulaşım akışı sık sık sekteye uğrarken, yaya olan veli ve öğrenciler de kaldırıma bırakılan araçlar nedeniyle yoldan yürümek zorunda kalıyor. Bu durum yaya güvenliğini tehlikeye düşürüyor.

0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderilen fotoğraflarda kaldırımlara park edilen araçlar ve trafik yoğunluğunun çocuklar için nasıl büyük bir tehlikeye davetiye çıkardığı gözler önüne serildi.  Araçların yoğun olduğu caddeden yürümek zorunda kaldıklarını söyleyen bir veli yetkili kimsenin olmadığını ve bu duruma bir çözüm bulunmasını talep etti.

Tepkili veli, gönderdiği fotoğraflara şu notu ekledi: “Namık Kemal Okulu öğlen saati trafik yürümüyor. Kaldırımlar araba dolu, yetkili kimse yok. Kaldırımlar tamamen araçlarla dolu ve hiçbir şekilde kaldırımdan geçilmiyor. Çocuğumu okula götürmek için araçların yoğun olduğu caddeden yürümek zorunda kalıyoruz ve her gün aynı durumdayız. Bu durum için bir düzenleme yapılması gerekli.”

Yorumlar (11)
Bülent 12 ay önce
Bu okulu yaparken bizim mülki amirleri kız neredeydi bilmiyorlar mıydı bu sorunun olacağını sanki
Atraction 12 ay önce
Hani bütün okullar şehir dışına taşınacaktı???
Murat Güven 12 ay önce
Aaaah Turan Şahin hoca aaaah! O okul oraya yapılır mı!
ertan demir 12 ay önce
YOL TIKANIYOR EMNİYET POLİS YOK,SPOR SOKAKTA KAVGA VAR,GAZİANTEP CADDESİNDE KAVGA VAR POLİS YOK EMNİYETİMİZ VATANDAŞININ YANINDA OLMALI.
Ahmet Bey 12 ay önce
Herkes kendi mahallesindeki okulunâ gitse bu sorun kökten çözülür. 10km yerden ne işiniz var merkezdeki okuldâ asıl bunu sorgulâyin. Emniyet milli eğitim ne yâpâbilir.
Duzceli 12 ay önce
Bence okul oradan kalkmali daha rahat bir yere gitmeli
Veli 12 ay önce
Okulda üçüncü senemiz ve hep aynı görüntü mevcut. Yollar dar, herkes en yakına park etme derdinde, servisler mecbur duruyor,veli araçlarıda eklenince akan trafik bu hale geliyor. Çözüm yolun yükünün hafifletilmesi, civardaki onlarca park yerinin okul saatlerinde uygun ücret alması vs olabilir
Resul İnan 12 ay önce
şehrin içinden okulları taşıyacağız deyip bu binanın inşaatına başladılar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın