banner851

banner955

YEDİGÖLLER SONBAHARDA İLGİ GÖRÜYOR

Yığılca ilçesinden de ulaşım sağlanan Bolu'daki Yedigöller Milli Parkı, ziyaretçilerine sonbaharın güzelliklerini sunuyor. Ziyaretçilerin büyük bölümü güzergah üzerinde eşsiz güzelliklere sahip olan Yığılca yolundan Yedigöller’e ulaşım sağlıyor.

Düzce 28.10.2022, 12:30 28.10.2022, 17:02
714

Kent merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve ismini barındırdığı yedi gölden alan milli parkta hazan mevsimi yaşanıyor.

Kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve kara çam, köknar, fındık, ıhlamur ve dişbudak ağaçlarının sarı, kahverengi ve yeşil tonlarıyla oluşturduğu "orman denizi", ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Günübirlik ya da çadır ve karavanda konaklamak için milli parka gelen doğaseverler, Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl'de doğanın sunduğu güzel manzarayla adeta şehir stresinden uzaklaşma fırsatı buluyor.

Ziyaretçilerin büyük bölümü, Yedigöller’e gitmek için Yığılca yolunu tercih ediyor.

Şelale ve kuş seslerinin hakim olduğu bölgede ziyaretçiler, Kapankaya seyir terasından manzarayı izleyerek, dilek çeşmesinde dilek tutarak, Ayı Kayası mesire alanını ziyaret ederek, göllerin çevresinde yürüyüş ve piknik yaparak keyifli vakit geçiriyor.

Doğa tutkunları, sonbaharla ayrı güzelliğe bürünen Yedigöller'in sunduğu görüntüyü fotoğraf çekerek ölümsüzleştiriyor.

Bölgede hazan mevsiminde oluşan manzara, dronla görüntülendi. Öncü Haber / AA

Yorumlar (2)
Yığılcalı 1 ay önce
Yedigöller yığılcanın yani Düzce nin haberiniz olsun.
Düzce 1 ay önce
Acaba o yolu kullanan insanlara soruldu mu...bi kere o hataya düşen insan Bi daha yığılca yolunu kullanmıyor maalesef.