banner851

banner614

YENİ ADI: PROF. DR. EROL GÜNGÖR KÜLTÜR MERKEZİ

Düzce Belediyesinin Ocak ayı meclis toplantısında alınan ve tartışmalara neden olan karar ile Prof. Dr. Erol Güngör’ün isminin verildiği Kültür Merkezinin yeni tabelası, binanın giriş bölümüne yerleştirildi.

banner619
Düzce 03.02.2021, 14:20 03.02.2021, 14:39
1403
YENİ ADI: PROF. DR. EROL GÜNGÖR KÜLTÜR MERKEZİ

Düzce Belediyesi Kültür Merkezinin ismi, Düzce Belediye Meclis Toplantısı Ocak ayı ikinci oturumunda alınan karar ile sosyal psikolog–yazar ‘Prof. Dr. Erol Güngör’ün adı verilmesi önerisi AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edilmişti.

Karara İYİ Parti ve CHP’li üyeler ‘Düzce’de adı verilecek bir kişi bile yetişmedi mi?’ diyerek karşı çıkmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabı üzerinden özellikle İYİ Partili üyeleri hedef almış ve İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener’i etiketleyerek ‘milli kültürümüze yabancı’ nitelemesiyle şikâyet etmişti.

Kamuoyunda ve Düzce siyasetinde uzun süre tartışılan kararın ardından Düzce Belediyesi ekiplerince merkezdeki ‘Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’ tabelası sökülerek meclis kararı gereği ardından “Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi” tabelası asıldı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
düzceli genç 8 ay önce
ha değişmiiiiş ha aynı. içi bomboş. gençlere yönelik değil akçılara yönelik etkinlikler var içinde. sıkıldık bunlardan boş şeyler ya.
nsm 8 ay önce
bunlara oy verenler, düzce'linin adam yerine konulmayip bir binaya bile düzce'li isminin verilmemesini acaba nasil sineye cekiyorlar?