banner851

banner955

YENİ NESİL TRAFİK LAMBALARI KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Düzce Belediyesi, sürücülerin trafik ışığı kural ihlalline maruz kalmamaları için kendi üretimi LED ışıklandırma sisteminin kurulumunu yapıyor. Mevcut trafik sinyalizasyon sistemine led lambalar yerleştirilerek görüş ve duruş mesafelerinde yaşanan zafiyetlerin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Düzce 18.03.2021, 13:50 20.03.2021, 20:40
3531

Düzce Belediyesi tarafından, kentin belirli kavşaklarında bulunan trafik sinyalizasyon sistemlerine LED lambalar takılıyor.  

Destek Hizmetleri Müdürlüğünün trafikte güvenli sürüş için Ar-Ge çalışmaları tamamlamasının ardından lambaların görünürlüğünü artıracak LED sistemler devreye alınmaya başlandı. Yeni sinyalizasyon sistemi şehrim tüm trafik lambalarına uygulanacak.

Yeni sistem ile birlikte sinyalizasyon sisteminin bağlı olduğu direklerdeki LED’ler de yanarak sürücülerin görüş açısı genişlemiş oluyor.

Özellikle gece görüşü açısından sürücülere önemli kolaylık sağlayacak olan sistem sayesinde kural ihlallerinin de minimuma inmesi hedefleniyor. Öte yandan LED ışık sistemleri estetik açıdan da yollara görsel güzellik katacak.

banner844
Yorumlar (12)
köylü 2 yıl önce
Tüm trafik işaretleri İNSAN olan sürücüler ve yayalar içindir. Kurallara uyacaksan ne güzel..
Şerrolina 2 yıl önce
Çalışmalar güzel de birde ışıklandırma yapsanız artık diyorum. Gölyaka sapağından gümüşovaya gidene kadar ışık denen bişey yok ne zaman yapılacak çok merak ediyorum
Akşamcı 2 yıl önce
Yıllardır bu ışık sistemi heryerde var bi Düzceli olarak olmasi güzel bi uygulama yekerki her yerde kör caddelerde bile ama önemli olan uyulması
Emre 2 yıl önce
Işıklar bir anda sarı olmasa daha az kaza olur her an kırmızıya kalıpta eds ceza yicez diye panikle gidliyor
CAN 2 yıl önce
YAKISIR GÜZEL DÜZCEMIZE COK GÜZEL OLMUY YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN ELLERI DERT GÖRMESIN
Düzceli 2 yıl önce
Güzel uygulama.birde yeşilden direk kırmızıya dönen ışık için kesin çözüm şart resmen kumar oynuyorum her geçişte geçsem ayrı dert geçmesem arkadan çarpma durumu var büyük risk çözüm lazım
Kenan Arslan 2 yıl önce
Kilo vermek bende istiyorum
Aa 2 yıl önce
İzmit yıllar önce yapmıştı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız