banner851

banner614

YERLERE YATIP UYUDULAR

banner619

Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin çevresinde yerlere yatan Suriyeli göçmenler vatandaş kamerasına takıldı.

banner846
Düzce 21.10.2019, 12:38 21.10.2019, 16:00
5587
banner844

Düzce'de sayıları giderek artan Suriyeliler'i artık her yerde görmeye alışık olan Düzceliler, ilginç manzaraları görüntüleyerek haber merkezimize göndermeye devam ediyor. 

Düzce merkeze bağlı Darıcı Mahallesi'nde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin etrafını şu günlerde Suriyeliler mesken tuttu. 

Terminalin çevresindeki yeşillik alanlara yatan çok sayıda Suriyeli göçmeni cep telefonu kamerasıyla kaydederek, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na gönderen bir vatandaş, video ve fotoğraflara, "Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali ve yerlere yatan Suriyeliler" notunu düştü.

Vatandaş kamerasına yansıyan görüntülerde, eşyalarını çam ağaçlarının üzerine atan ve yeşilliklere uzanarak uyuyan göçmenleri görenler şaşkınlıklarını gizlemeyemedi.

Öte yandan Mülteciler Derneği verilerine göre; Türkiye’deki kayıtlı Suriyeli sayısı 10 Ekim 2019 tarihi itibarıyla bir önceki aya göre 8 bin 529 kişi artarak toplam 3 milyon 674 bin 588 kişi oldu. Bu kişilerin 1 milyon 991 bin 638’i erkeklerden, 1 milyon 682 bin 950’si ise kadınlardan oluşuyor.

Yorumlar (64)
Rahmetli 2 yıl önce
Erkeklerin burada ne işi var gitsinler savaşa
Şanssız ben:( 2 yıl önce
Haşere gibi İstanbul'u işgal eden, İstanbul'dan soğutan,Suriye'lilerden kaçmak için gittim Düzce'den ev aldım. Bendeki şansa tüküreyim:(
Beğenmeyene cvp.. 2 yıl önce
Beğenmedim diye yoruma işaret koyan suriyeli..Sen git ülkende savaş.Artık bedava yaşadığınız yeter..Ya seve seve gideceksiniz yada seve seve gideceksiniz.
Erkek 2 yıl önce
Geri gönderin artik
Vatandas 2 yıl önce
Bizim askerlerimiz bizim oglullarimiz Suriye'de nerde yatıyor kim bilir bunları yollayın erkekleri kendi memleketlerini korusunlar burda gezmeleri gücüme gidiyor ya bide maaş veriliyor bunlara
gönderin ülkelerined.. 2 yıl önce
sayın vali bey.Mahallelerde huzur yok.Bunların çocukları bizim çocuklara gider yapıyor .Apartmanda huzur yok çok gürültülü ve çok pis insanlar.Evde ayakkabıyla gecenın 3 ünde 4 ünde gezilirmi.Biz çalışıyoruz.Gönderin
furkan ergele cvp verene 2 yıl önce
Ne Mutlu Türküm diyene.
furkan ergele cvp verene 2 yıl önce
kafkasgöçmeleri dediğin kişiler oralardan resmen sürüldüler.Suriyeli Komutan bağırıyor gelin ülkeniz için savaşın diye..Ama bunlar beleş yaşamak için geldiler.gitsinler.Mümkünse ülkesini düşünmeyen sen de onlarla beraber git
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın