banner851

banner955

“YETKİLİLERİN GÖZÜ KÖR, VATANDAŞI GÖREN YOK”

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde doktorların greve gitmesiyle, olan yine muayene olmak isteyen hastalara oldu. Birçok hasta poliklinikte doktorların olmaması gerekçesi ile muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı. Muayene olmadan geri dönen hastalar duruma tepkisini, ‘Parası olan özele gidiyor. Parası olmayan fakir fukara ölmeyi bekliyor. Yetkililerin gözü kör, vatandaşı gören yok” diye gösterdi.

Düzce 15.06.2022, 17:01
2633
“YETKİLİLERİN GÖZÜ KÖR, VATANDAŞI GÖREN YOK”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık meslek örgütlerinin, TBMM Genel Kurulu’na sunulan, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarıyla ilgili yasa teklifine karşı aldıkları grev kararı, Düzce’de şifa bulmak için hastaneye gelen randevulu hastaları mağdur etti. Çoğu hasta, polikliniklerde grev nedeniyle doktorun bulunmaması nedeniyle muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı.

Durumu Öncü Haber mikrofonuna değerlendiren hastalar, ‘Bu halka bir eziyettir’ diyerek, doktorların yaptıkları greve tepki gösterdi.

Grev nedeniyle yarın yeniden hastaneye gelmek zorunda kalacaklarını belirten vatandaşlar, Düzceli yetkilileri göreve davet etti. 

“Bu vatandaşa eziyettir”

Muayene olmadan geriye dönmek zorunda kalan Ahmet Başer isimli bir hasta, “Ben dün muayene oldum bugün için, ‘kontrole gelin’ dedi, ama kendisi yerinde yok. Hem gel diyor, hem kendisi yerinde yok ne yapmak lazım? Bu vatandaşa eziyettir” dedi.

“Paraları az geldi!”

Muayene olabilmek için saatlerdir hastane önünde beklediğini belirten Derya Arslan, “Dahiliye doktoruna muayene olduk, fizik doktorunu bekliyoruz. Paraları az geldi. Başka bir şey demek istemiyoruz” diye konuştu.

“Derdimizi kime anlatacağız”

‘Derdimizi kime anlatacağız’ diyerek Düzceli yetkililere veryansın eden Şerafettin Metek, “Benim doktorum yokmuş, bu bize eziyet ama halimizi kime anlatacağız” şeklinde konuştu.  

“Yetkililerin gözü kör, vatandaşı gören yok”

1 ay önce bugüne randevu alabildiğini, ancak grev nedeniyle muayene olamadan geri dönmek zorunda kaldığını kaydeden Fehmi Aral ise “Ben randevu alalı 1 ay oldu, bugün geldik muayene olamadık 1 ay daha bekleyeceğim. Randevu almak çok zor. Yetkililerin gözleri kör vatandaşı gören yok. Kim ölür kim kalır? Parası olan özele gidiyor. Parası olmayan fakir fukara ölmeyi bekliyor” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (15)
EMEKLİ DR 2 hafta önce
365 GUNDE BİR GÜN YA..İNSANLIKTAN CIKTIK BİR GÜNDE BİZİM YANIMIZDA OLUN BİZ HERGÜN YANINIZDA OLALIM..BİR DR UN DÜZ MAAŞI GUVENLİKCİDEN AZ BİLİYORMUSUZ AMA SALDIRIDA VARSINIZ
Rasim 2 hafta önce
Doktora dokunma bağırma kanunla basın belaya girer polise milletvekili tokat atar bise yok noluyoz nasıl bir sistem nasıl adalet
Dr. Sabri Eraslan 2 hafta önce
Hak aramak zorunda bırakılan doktora değil. Onları bu durumda bırakan siyasilere tepki gösterin. Doktor demek Can demek.
BAŞHEKİME 2 hafta önce
SAĞLIK RAPORUNDA DEDENİN YAŞI 80 ALTINDA BEZ VAR BİRİNİN YARDIMIYLA ZOR YÜRÜYOR.%87 RAPOR VERİYOSUN.SİZ BU RAPORLARI BİRDAHA İNCELEYİN.SİZİN VERDİĞİNİZ RAPORA üNV.HAST.NESİ %93 RAPOR VERDİ..Bİ AYAR VERİN BU KURULA.
halk 2 hafta önce
UZM.ACİL HEKİMLERİ GECE KAÇ KİŞİ NÖBET TUTUYORSA ALDIKLARI HARAM.HASTA KAÇ SAAT BEKLİYOR GÖZLEMDE AMA UMURLARINDA DEĞİL.BEYEFENDİLERİN KAHVELERİ SOHBETLERİ BİTSİN ÖYLE GELİP BAKIYORLAR.
halk 2 hafta önce
hst.nn Sağ.Kurulu tam fiyasko.Kronik hst.olana 3 yıl rapormu olur.Süresiz olur.Gidin ünv.hst.den Sağ.Kur.Raporu nasıl verilir öğrenn..
halk 2 hafta önce
DRLAR GREVDE SEKRETERLERİDE GREVDE..
HAKPEREST 2 hafta önce
iDEALİST DOKTORLAR FETÖ BAHANESİYLE KITIR KITIR DOĞRANIRKEN SESİNİZ ÇIKSAYDI BUNLARI YAŞAMAZDINIZ. MÜSTEHAK..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık