banner851

banner614

YİĞİT: “HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK”

Düzce Merkez’e bağlı Gürcüçiftlik Mahallesi’nde bulunan Perihan Tulan İlk ve Orta Okulu’nu yaptıran hayırsever Perihan Tulan hayatını kaybetti. Acı haberi veren Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Düzce'de ismi ve değerli katkıları hiçbir zaman unutulmayacak” açıklaması yaptı.

banner619
Düzce 18.01.2021, 14:55 18.01.2021, 14:34
1979
YİĞİT: “HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK”

2009 yılında yaptığı bağışla Gürcüçiftlik Mahallesi’ne ilk ve ortaokul kazandırılmasını sağlayan hayırsever Perihan Tulan, tedavi gördüğü İstanbul’da hayatını kaybetti.

Çocukları çok seven ve çocuğu olmayan Tulan, yaptığı bağışla 200 çocuğa bir eğitim yuvası armağan etmişti. Hayırseverliği ile gönülleri fetheden Tulan’ın vefat haberini Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit duyurdu.

Yiğit, “İlimiz merkeze bağlı Gürcüçiftlik Mahallemizdeki okulumuzun yapımını üstlenerek ismi verilen Perihan Tulan Hanımefendi İstanbul'da vefat etmiştir.

Düzce'de ismi ve değerli katkıları hiçbir zaman unutulmayacak olan Perihan Tulan Hanımefendi’ye, Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun inşallah” ifadeleri kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)