banner851

banner614

YILMAZ ÇİFTÇİNİN SESİ OLDU

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, parlamentoda, bu kez 17-18 Temmuz tarihinde Düzce’de yaşanan sel felaketinde mağdur olan çiftçinin sesi oldu. Afette ekili tarım arazileri zarar gördüğü için mağdur olan üreticilerin borçlarının aylar geçmesine karşılık ertelenmediğini belirten Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı’na “Dolu, sel ve heyelan afetinde de çiftçimizin yanında olmayacaksanız ne zaman olacaksınız?” diye sordu.

banner846
Düzce 09.10.2019, 11:05 09.10.2019, 11:23
633
YILMAZ ÇİFTÇİNİN SESİ OLDU
banner844
Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz yeni yasama yılının açılması ile birlikte Düzceliler’in sesini meclis kürsüsünden duyurmaya devam ediyor. Düzce’de 17-18 Temmuz tarihlerinde meydana gelen sel ve heyelan afetlerinin ekili tarım arazilerini sular altına bırakması yüzünden zor günler geçiren çiftçilere yönelik söz verilmesine karşılık hala borç ertelemesinin yapılmadığını gündeme taşıyan Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı göreve davet etti.

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Düzce Milletvekili Yılmaz, yapmış olduğu konuşmada şunları kaydetti:
“Bildiğiniz gibi 17 -18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce, Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerinde yaşanan sel ve heyelan felaketiyle özellikle çiftçilerimiz karşı karşıya kalmıştır. Bu tarihten sonra bölgemizi ziyaret eden Tarım Bakanlığı yetkilileri ve tarım kredi kooperatifi yetkilileri üreticilerimizin borçları ve zirai kredi borçlarının bankalar tarafından erteleneceğini ifade ettiler. Ancak 30 Eylül tarihleri itibari ile borç vadeleri gelmiş, ödemeleri yapılmış olmasına rağmen borçlar halen ötelenmemiştir. Buradan Tarım Bakanlığı yetkilileri ve tarım kredi kooperatifi yetkililerine seslenmek istiyorum. Dolu, sel ve heyelan afetinde de çiftçimizin yanında olmayacaksanız ne zaman olacaksınız?”

 
Yorumlar (4)
CİHAT TURHAN 2 yıl önce
Çiftçi kredi ertelemesi olamazsa yandı ya traktörünüzü yada tarlamızı satacağız
Düzcelee 2 yıl önce
Sayın vekilim hep arkamızdalar zaten soluk aldırmadan arkamız dalar malum bilen bilir
mhp li 2 yıl önce
şov değil icraat görelim iyi güzel konuşuyorsunda hangi sorunu çözdün onu söyle
YAVUZ 0881 2 yıl önce
ŞOVA DEVAM VER MEHTERİ KİM TUTAR SENİ BE