banner851

banner614

YÖRE HALKI: HIRSIZLIK ARTTI

Düzce’ye salyangoz toplamak için farklı illerden gelerek çadır kuran vatandaşlardan bölge halkı hem salgın tedbir ve kısıtlarına uymadıkları hem de iddiaya göre hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu.

banner619
Düzce 01.04.2021, 16:00
6203
YÖRE HALKI: HIRSIZLIK ARTTI

Salyangoz toplama mevsiminin gelmesiyle birlikte her yıl olduğu gibi bu yılda Düzce’ye farklı illerden gruplar halinde gelen kişiler Düzce Merkeze bağlı Akınlar Mahallesi’nde çadırlarını kurdular.

Bölgede yaşayan vatandaşlar il dışından gelerek çadır kuran kişilerin çok kalabalık olduğunu, salgın tedbir ve kısıtlamalarına uymadığını üstüne üstlük gece saatlerinde bahçelerine girerek hırsızlık yaptıklarını savundu.

İşçilerin davranışlarından rahatsız olan bölge halkı şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na iletti. Durumu daha önce Düzce’deki yetkili kurumlarla CİMER’e bildirdiklerini belirten bölge sakinleri şikayetleri hakkında bir geri dönüş alamadıklarını iddia etti.

Eski Çöplük mevkiinde yaklaşık 50-60 çadır kurarak, salyangoz toplama adı altında bu kişilerin farklı emelleri olduğunu iddia eden bölge halkı geceleri rahat uyuyamadıklarını iddia ettiler.

Öte yandan yetkili mercilerden alınan bilgiye göre bu bölgeye gelerek salyangoz toplayan 55 vatandaşın 5 yıl süreyle gerekli ruhsatlarının olduğu ve salyangoz toplamalarının herhangi bir sıkıntıya yol açmayacağını belirtildi. Fakat burada bulunan topluluğun 55 kişiden fazla olmaması gerektiğini belirten yetkililer, Jandarma Ekipleriyle kimlik ve ruhsat denetimi yapacaklarını ifade etti.

Haber: M. KİLELİ

banner844
Yorumlar (6)
watandas 6 ay önce
BU ULKEDE ZABITANIN DAHA NE IS YAPTIGINI OGRENEMEDIM .. BEKCILER BUNLARDAN BIN KAT IYI DEVLETE SADECE MASRAFLAR ZABITALAR KALDIRILSIN KIMSEYI DENETLEMIYORLAR HERYERDE DILENCI DOLU ..DAHA DIYECEK BISEY KALMADI ...
memleket 6 ay önce
Zabıta korktu tabi 55 kişiden. Sesiniz gariban esnafa çıkarken bunlara susmanız bizi hiç şaşırtmıyor.
velii 6 ay önce
zabıta zaten neye müdahale ediyor..Bi başıboşluk almış başını gidiyor.
ismail 6 ay önce
bunların alah belasını versin ne işleri var salyongozlardan
Aa 6 ay önce
Polis, bekçi, jandarma ve zabıtalar umarım önlemi alırlar.
CAN 6 ay önce
NERDEN GELDILERSE ORAYA GÖNDERIN BUNEBE SANKI AFGANISTAN OLMUS BÖLGE HALKI COK HAKLI ZABITA NE IS YAPARYA DÜZCEMIZE YAKISAN SEY DEYIL BU MANZARALAR