banner851

banner955

YÖRESEL LEZZETLER DÜZCELİLERLE BULUŞTURULUYOR

Düzce Belediyesi, vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını bünyesindeki her birimi ile sahaya yansıtmayı sürdürüyor. Bu çerçevede, coğrafi işaretli ürünleri vatandaşlarla buluşturmayı amaçlayan belediye iştirak şirketi BelTUR A.Ş., ‘Tarihi Konuralp Pilavcısını’ hizmete açtı.

Düzce 11.11.2022, 17:00
2919
YÖRESEL LEZZETLER DÜZCELİLERLE BULUŞTURULUYOR

Düzce Belediyesi, tarihten turizme, kültürel etkinliklerden sosyal çalışmalara kadar farklı alanlarda vatandaşlara ulaştırdığı belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.


Bu kapsamda belediye iştirak şirketi BelTUR A.Ş. çatısı altında Düzce’nin yöresel lezzetlerini vatandaşla buluşturan Düzce Belediyesi, Osmanlı Saraylarının vazgeçilmez lezzeti olarak bilinen coğrafi işaretli Konuralp Pirincinden yapılan yufkalı, etli, nohutlu pilavı ‘Tarihi Konuralp Pilavcısı’nda Düzcelilerin damak tadına sundu.

Millet Bahçesi girişinde bugün hizmete açılan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ‘Tarihi Konuralp Pilavcısı’ menüsüne Düzce’nin bir diğer coğrafi işaretli ürünü olan Melengüççeği tatlısını da katarak, vatandaşların yöresel lezzetlere hızlı şekilde erişebilmelerine de imkan sağlamış oldu.

 

banner844
Yorumlar (3)
Halk 3 hafta önce
Bugun yedim pisirememisler.Konuralpin meshir pilavcilari vardir.Keske onlar.pisirsede millet pilav yese..
Hadi be ! 3 hafta önce
Ne cabuk tarihi oldu len?
Semih 3 hafta önce
Mükemmel olmuş başkan bize böle şeylerle gelin,sayısını arttırısanız daha iyi