banner851

banner614

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI, TOPLU TAŞIMA SORUN OLDU

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla Düzce’de sosyal hareketlilikle birlikte toplu taşıma kullanımı da arttı. Düzceliler, özellikle sabah ve akşam saatlerinde sosyal mesafenin hiçe sayıldığı tıka basa otobüslerle yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Bazı güzergâhlarda ise otobüslerin sürekli dolu olması nedeniyle dakikalarca beklemek zorunda kalan vatandaşlar duraklarda yoğunluk oluşturuyor. Düzceliler, çileden çıkartan duruma karşı belediyenin harekete geçmesini istiyor.

banner619
Düzce 16.09.2021, 16:30 17.09.2021, 14:47
1886

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle yaklaşık 1.5 yıldır uzaktan eğitimle yürütülen eğitim-öğretimde 6 Eylül itibariyle tam zamanlı yüz yüze eğitim başladı. Yüz yüze eğitime salgının ölümcül etkisini sürdürdüğü bir ortamda geçilmesi nedeniyle de okullarda ve servis araçlarında sıkı tedbirler devreye sokuldu.

Düzce’de veliler bazı okullarda tedbirlerin yetersiz oluşundan dert yanarken bir başka sorun da toplu taşıma araçlarında gün yüzüne çıktı. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde okul güzergâhlarındaki Düzce Ulaşım A.Ş.’ye ait otobüslerin dolu olması nedeniyle duraklarda yoğunluk oluşmaya başladı.

Vatandaşlar dakikalarca otobüs beklemek zorunda kaldıklarını belirterek 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na ulaştı. Otobüslerin tamamen doldurulması için hareket saatinin geciktirilmesi ise vatandaşları çileden çıkarttı.

Bir vatandaş, “Okul çıkışı her gün otobüsler böyle. Üstelik otobüsü tamamen doldurmak için durakta yarım saat bekletiliyoruz.” diyerek durumdan isyan etti. Görüntülerde Düzce’nin yeni tip koronavirüs salgınında en karanlık günlerini yaşamasına rağmen otobüslerin tıka basa dolu olduğu ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı görülüyor.

Düzce Belediyesi’nin otobüs kullanımın yoğun olduğu saatlerde ‘Uğur Böceği’ olarak tabir edilen ve geçen yıl devreye alınan küçük otobüsler yerine büyük otobüsleri devreye sokması da soruna çözüm olmadı. Vatandaşlar ve özellikle de çocukları otobüs ile okula giden veliler otobüslerin salgın tedbirlerine göre sık sefer yaparak yoğunluğun ve uzun bekleme sürelerinin önüne geçilmesini istiyor.

Gözler şimdi sorunun çözümüne yönelik atılacak adımları atacak olan Düzce Belediyesi ve Düzce Ulaşım A.Ş. yönetiminde…

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (11)
Vatandaş 1 ay önce
Bu minibüslerin koltuklarına zaten biraz uzun boylu olan insan sığmıyor. Pandemide insanlar kucak kucağa.
Köylü 1 ay önce
Hangi şehir planlamacısı bu otobüsleri tavsiye etti. .....!
Kemal Bey 1 ay önce
Pandemi patlak verdiğinde bu küçük otobüslere geçildi o kdar yanlış ki! Ama rant daha önemli
can 1 ay önce
DÜZCEDE HANGI IS DOGRU YAPILDIKI DURAKLAR KIRIK DÖKÜK OTÖBÜSÜN GELIS SAATI BELI DEYIL DÜZCE KASABA YOLU DURAKLAR KIRIK DÖKÜK OTÖBÜSÜN GELECEGI SAATLER DURAKDA ASILI DEYIL YOK E REZILIK BASKAN GÖRÜR AMA YAPAN YOK
YAVUZ0881 1 ay önce
Laf anlamazların şehridir DÜZCE her türlü flim fırıldağın özellikle siyasi kesimin A dan Z ye en büyük kazığı kendi hemşehrilerine atıldığı yerdir DÜZCE ve bundanda kocunmayanların memleketidir DÜZCE
Akif 1 ay önce
Öyle demeyin lütfen;sağlık önemli değil Pandemi hikaye……tek gerçek olan belediyemiz tasarruf ediyor minikbüsler bir harika.otobüsü bile olmayan,tramvayı olmayan ulaşım şehri Düzce….bir dönem daha seçilirsek herşey dahada müko olacak
Düzceli 1 ay önce
Doğanlı ve üçköprü otobüsleri de aynı şekilde tıklım tıklım. Şehrin en büyük sorunu toplu taşıma diyoruz kimse iplemiyor!
Cevre köylü 1 ay önce
Otobüslere 10/kişi bitince zaten doluyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın