banner851

banner955

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI?

Düzce Valiliği, Düzce’de yüz yüze eğitime geçiş için, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine kararı bekleneceğini duyurdu. Yeni kararlar alınıncaya kadar ise mevcut tedbirler uygulanmaya devam edecek.

Düzce 27.02.2021, 11:30 28.02.2021, 19:10
5460
YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI?
banner1032

Şubat ayının ilk Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimle ilgili, "Uzaktan eğitimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak vaka artışı yaşanması halinde yeniden ara verilebilecek. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak." demişti.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek, bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.  1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Duzceli 2 yıl önce
Ben gondermiyorum bu şekilde açılan okula. İlk okul düzeyinde bir çocuk kendini nasıl koruyacak biri bana anlatsın. 1 çocuk 1 aile demek. 1 aile 1 toplum demek. Sizin derdiniz hastalığı yaymak sa çok güzel bir uygulama. Sen önce esnafı aç okullar karın doyurmuyor...
ali 2 yıl önce
okullar nasıl açılıyor restoranlar açılmazken ufacık çocuklar kendilerini nasıl koruyacak
20
az bulutlu