banner851

banner614

YÜZLERCE İMZA TOPLANDI…

banner619

Aziziye Mahallesi’nde bulunan Perşembe Pazarı Kavşağı ile Olimpiyat Kavşağı yan yolun Düzce Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kapatılması çevre sakinlerinin büyük tepkisine yol açtı. Perşembe Pazarı Kavşağı’nın yeniden açılması için 700 imza toplayan çevre sakinleri, “Aklı başında olan bir insan bu kavşağı kapatmaz.” diyerek belediyeye tepki gösterdi.

banner846
Düzce 01.05.2020, 16:30 01.05.2020, 17:16
8662
banner844

Düzce Belediyesi, bir süre önce Aziziye Mahallesi’nde bulunan Perşembe Pazarı Kavşağı’nı ve Olimpiyat Kavşağı’ndan Düzce Merkez’e giden yan yolu trafiğe kapatmıştı. Bu duruma tepki gösteren çevre sakinleri, “Düzce Belediyesi bu kavşağı ve yan yolu kapatarak ne yapmayı amaçlıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

“Yolu vatandaşa satmışlar”

Özellikle pazaryeri kavşağının kapanması nedeniyle Olimpiyat Kavşağı’nda trafiğin sıkıştığını belirten çevre sakinlerinden İsmail Meydan, “Düzce Belediyesi, bu kavşağı ve bu yolu birisine peşkeş etti. Bu yol öğrendiğimiz kadarıyla bir şahsa satılmış. Belediye ekipleri bir süre önce başlattıkları çalışmada, pazaryerine dönen kavşağı kapatarak 200 metre ileriye çıkmaz bir sokağa kavşak yaptı. Böyle bir durum Türkiye’nin 81 vilayetinde yaşanmamıştır. Burada binlerce kişi mağdur edildi. Pazaryerine aracıyla dönmek isteyen vatandaşın Olimpiyat Kavşağı’na dönmesi gerekiyor. Bu da Olimpiyat Kavşağı’nın yükünü çoğaltıyor. İlleriki zamanlarda Olimpiyat Kavşağı’nda çok kazalar olur diye tahmin ediyorum. Belediye Başkanı Faruk Özlü, bu kavşağı kapatmakla ne yapmayı amaçlıyor. Burada binlerce aile ve esnaflar mağdur edildi. Bu kavşağın yeniden açılması için şu ana kadar 700 imza topladık. İmza kampanyamız devam ediyor ve imza atmak isteyen daha yüzlerce insanımız var burada.” dedi.

“Belediye Başkanı gelsin buradaki rezaleti bir görsün”

Süleyman Yiğit isimli başka bir vatandaş da, pazaryeri kavşağının kapatılması ile birlikte vatandaşların büyük bir sıkıntı içerisine girdiğini kaydederek, “Bizler bu mahallede yaşıyoruz. Hepimiz bu mahallenin insanıyız. Düzce Belediyesi pazaryeri kavşağını bu insanlara eziyet oldun diye mi kapattı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü gelsin, bu insanları çilesini bir görsün. Seçim zamanı buraya gelerek herkesi kucaklıyordu. Biz kendisini yine buraya davet ediyoruz. Bu halka yazıktır, günahtır.” diye konuştu.

Yorumlar (40)
Kendimiz ettik kendimiz b 1 yıl önce
Hep ayni seyi yapionuz ağlıyonuz ağlıyonuz yine oy veriyonuz..Vermeyin kardeşim ak partili olmak onun her gösterdiği beceriksiz yeteneksiz adaya oy vermek değildir.Gebel şecim gibi partizanlik yapip liyakata yeteneğe bakmadan adaya değilde logoya oy verirsen daha çok ağlarsın..Adamlar qz vile yapiyor Düzce nasıl olsa banko niye hizmet etsinler..Böyle bir il seçmeni ben bulsam daha beterini yapardım..
CAN.D 1 yıl önce
BURASI DÜZCE HERSEY OLUR HER YER BASI BOS KÖPEKLERLE DOLU AVRUPADA 42 SENEDIR BIRTANE BASI BOS KÖPEK GÖRMEDIM TAM REZILIK YA DÜZCE OLMUS AFRIKA
M.Selami Sezgin 1 yıl önce
Pazaryeri kavşağı olmadığı gibi,Olimpiyat döner kavşağında geçen yıl aylarca karayollarınca kapatıldı,akıllı kavsak yapılacak dendi sonuç eskisinden kötü oldu.Bir TIR kavşağa girse,trafik tıkanıyor,ayrıca asfalt çok bozuk.Bu kavsakra gözden geçirilmeli.
Nazmiye 1 yıl önce
Olimpiyat kavşağını dahada tıkanır hale getircek.Pazar açılınca..Açılmalı kesinlikle
Murat Meydan 1 yıl önce
Madem öyle pazar yerini kopmle kaldırsınlar park bahçe yapsınlar nasıl olsa kapadınız yolları ben düzceye yerleşeli iki yıl oldu bu kavşakta sayısız kaldırım değişti kavşak değişti olmadı hazır ağaçları sökdüler başka fidan diktiler hep gereksiz israf yazık..
Harbi A'dam 1 yıl önce
Başkanın bu ilk icraatı(!!) değil Aynısını Fiskobirlik kavşagında yaptıgında bazıları nolmuş yani diyodu,5.aya geldik hala bi çalışma yok güya viyadük yapacaklardı ölme eşşşegim ölme...
Bekir kucuk 1 yıl önce
Tmm başkan faruk bey bir daha seni seçmiyecez.verdigimiz oylar için özür dileriz.bişey yabma ne olur.git gel rutin işlere devam et bizim için kafi.ÖZÜR BAŞKAN.
Ali 1 yıl önce
Çoook uzun yıllardır belediye başkanlığını hakkıyla yapabilecek biri gelmedi, düzce kobay maymunu gibi, yap boz olmadı bir daha yap, tramwaya milyon verildi peki bu harcamanın hesabı soruldu mu? Nasılsa vatandaş verdi parasını değil mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
açık