banner851

banner955

YÜZLERCE KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla sağlıkçılara ulaşım hakkı yılsonuna kadar uzatılmasına rağmen 1 Temmuz’dan bu yana sağlıkçılardan toplu taşıma kullanımında ücret alan Düzce Belediyesi’nin bu konuda bir adım atmaması sağlık çalışanlarının tepkisini çekmişti. Belediyeden yapılan açıklamada, Belediye Meclisi’nin Aralık ayı 1. oturumunda konunun gündeme geleceği belirtildi.

Düzce 03.12.2021, 17:40 03.12.2021, 17:21
2111
YÜZLERCE KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR…

1 Temmuz’da başlayan tam normalleşmeyle birlikte birçok belediyede sağlıkçılara ücretsiz ulaşım hakkı uygulamasına devam edilirken Düzce’de son verilmiş ve sağlık çalışanlarının uğurböceklerine binişi ücretli hale getirilmişti.

Öte yandan geçtiğimiz 28 Ekim günü Cumhurbaşkanı Kararı’yla sağlık çalışanlarına 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirilmesine rağmen Düzce Belediyesi’nden konuyla ilgili bir adım atılmaması salgınla mücadelede en ön safta savaşan kahramanların tepkisini çekmişti. Öncü’nün konuyu haberleştirmesinin ardından dünkü Düzce Belediye Meclisi Toplantısı öncesi yapılan AK Parti Grubu Toplantısı’nda konu gündeme gelmişti.

Belediye: 6 Aralık’ta gündeme gelecek

Düzce Belediyesi Meclisi 2021 yılının son toplantılarını yapmaya hazırlanırken konuyla ilgili belediyeden de bir açıklama geldi. Belediyeden yapılan açıklamada, “Meclis 6 Aralık Pazartesi günü 16 gündem maddesiyle ilk birleşimini gerçekleştirecek. Düzce Ulaşım Ana Planı’nın hazırlanması sürecinde yapılacak olan çalışmalar, meclis üyelerine anlatılacak ve fikirleri sorulacak. Meclisin bir diğer önemli gündem maddesi ise sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanması olacak.” denildi.

28 Ekim’de çıkan karara rağmen konunun ancak aralık itibariyle görüşülecek olmasıyla ortaya çıkacak olan 1 aylık gecikme için belediyenin adım atıp atmayacağıysa bilinmiyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Dr 13 ay önce
Yeşil beçi arabalarında da geçecek mi
Sağlıkçı 13 ay önce
Reis ücretsiz diyo belediye ücret istiyor büyük çelişki
Yazık 13 ay önce
Okuduğuma yazık şu haberi laf- güzaf. karar var uygulama yok ne biçim iş anlamadım
Yazık 13 ay önce
Ne kadar kaldı kaç gün kaldı eğer bedava olduğu zaman binen sağlıkçıda akılsızdır
Yeni Sayımız