banner851

banner614

ZABITA FIRINLARI DENETLEDİ

banner619

Ramazan ayında Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehir merkezindeki fırınları denetlemeyi sürdürüyor. Son denetimde kurallara uymadığı tespit edilen fırıncılara, ceza işlem uygulandı.

banner846
Düzce 07.05.2020, 16:30
2190
ZABITA FIRINLARI DENETLEDİ
banner844

Düzce’de Ramazan ayında özellikle pide satışı yapılan fırınlara yönelik denetimler devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu Meclisi’nin aldığı kararlara istinaden İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Halk Sağlığı Personeli ve Zabıta Müdürlüğü ile müşterek oluşturulan ekipler, fırınlarda hijyen, ruhsat ve gramaj denetimi yaptı. Zabıta ekipleri gerçekleştirdikleri denetimlerde gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanlar ve işyerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolünü yaparken, şartlara uymayan fırınlara uyarı ve cezai işlem uyguladı.

Vatandaşların sağlığı için rutin denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade eden Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, "Belediye olarak halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Vatandaşların güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Denetim yaptığımız fırınlarda; hijyen, gramaj, personel temizliği ve sosyal mesafe gibi kurallara uymayan fırınlara gerekli uyarılarda ve işlemde bulunduk. Bundan sonraki süreçte de vatandaşların sağlığını ilgilendiren tüm konularda denetim çalışmalarımız aralıksız devam edecektir." bilgilendirmesinde bulundu.

Yorumlar (7)
Metel karşındaki firin 1 yıl önce
Metel kavsagindaki firin pideyi 7.5 tl den satıyor neden kimse dur demiyor.kimin adamı herkes 7 tl orda 7.5 almicam az geride firin var ordan alicam boykot yapiyorum
Duzcenin muhtari 1 yıl önce
Belediyede gün doğdu . Zaten kasada para yok sabahtan akşama kadar yok market yok fırıncılar,yok bilmemne derken cezalarla işleri goturuyorlar. Su parasida alamıyorlar . Ya bırakın bir milletin yakasını . Cumartesi günü ve sali günü pazara gidinde orda denetim yapın. Millet birbirinin üstüne çıkacak. Sosyalesafe diyorsunuz ya pazarcılar maske takmıyor. Ama siz ceza kesip gözünüz milletin cebinde . Çünkü kasalar boş para lazım değil mi.
H.G. 1 yıl önce
Pekala halk sağlığını tehlikeye atan fırınları neden ifşa etmiyorsunuz?
Esnaf 1 yıl önce
Ceza kesilen firmaların isimlerini saklamayın açıklayın açıklayınki insanlar ona göre hareket etsin
ABBAS 1 yıl önce
PARAYIDA PiDEYiDE AYNI ELDiVENLE TUT SONRA MÜŞTERiYE VER.
BAZI YAPAN VAR.
..... 1 yıl önce
Fırın denetliyecene fiyat denetle
Hasan 1 yıl önce
İşinize geleni denetleyip işinize gelmeyeni pas geçmemek lazım adalet her zaman herkese lazım olur
20°
kapalı