banner851

banner614

ZABITADAN ŞOK DENETİM

banner619

Düzce Belediyesi marketlerin meyve-sebze reyonlarında ve manavlarda denetim yaptı. Künye ve etiketlerin kontrol edildiği uymayanlara sözlü uyarılarda bulunularak tekrarlanması halinde cezai işlem yapılacağı belirtildi.

banner846
Düzce 11.10.2019, 17:21 12.10.2019, 13:15
3335
banner844

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, manavlar ve marketlerin sebze-meyve reyonlarında fiyat etiketi, künye ve vergi kontrolü (rüstum) denetimi yaptı. Çok sayıda işyerini halden gelen yetkililerle birlikte denetleyen zabıta ekipleri, mahsullerde kare kod uygulamasını destekleyecek künyeleri inceledi.

Mevzuata uygun ürün satışı yapmayan işletmelerin sahiplerine sözlü uyarıda bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Düzce merkezde faaliyet gösteren sebze ve meyve satışı yapan iş yerlerinde zabıta personelimiz ve hal ekipleri tarafından künye, fiyat etiketi ve (rüstum) vergi kontrolü yapılmıştır. Mevzuata uygun satış yapmayan işletmelere ilk olarak uyarıda bulunulmuştur. İkinci ihlalde ise 5957 sayılı kanunda cezayı öngören madde/fıkra gereği ile 9 bin 574 TL ceza kesilecektir. Konu hakkında market ve manav esnaflarımızın duyarlı olmalarını rica eder, anlayışları için teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (7)
MIGHTY 2 yıl önce
Düzce’deki pazarcıları da denetleyin.Ön tarafta iyi ve gösterişli sebzeler,meyveler.Ver ordan 1 kilo dediğinde hızlı bir şekilde dolduruyor ve eve gelip baktığında galiba poşetler karıştı diyorsun.
Sedat 2 yıl önce
Su pazar isine de bi el atsinlar tezgah onunde iyi urunu dizip tezgah arkasindan milletin posetine curuk carik meyve sebzeleri koyuyorlar duzcedeki pazarcilik dolandiricilik olmus secmek istedigimizde sectirmiyoruz diyor bide
Vatandaş 2 yıl önce
Halkmarı sık sık denetleyin en çok o fiyatlarla oynuyor
bizim marketimiz 2 yıl önce
evet doğru söylüyorsun en çok fiyatlarla halkmar oynuyor ancak indirim yaparak halkmar olmasa diğer marketlerin kazık fiyatlarına kalacaktık rabbim kazançlarını artırsın.
Kenan 2 yıl önce
Zabıtalar hastane kantinlerinide denetlesin 30 kuruşluk sular nasıl 1.25 tl satılıyor
Düzceli8281 2 yıl önce
Ya doğalgazda kı elektrik suya kim denilecek
Aa 2 yıl önce
Tekrarı mı? Mutfak üzerinden bir kere kazık sokmak serbest, ikinciye mi ceza?