banner614

ZİRAAT ODASI BAŞKANI ÖZTÜRK UYARDI

banner619

Kurban bayramı yaklaşırken, kurbanlık almak isteyenlere Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk uyarılarda bulundu. Öztürk, hayvan yetiştiricilerine de uyarılarda bulunarak, çiftçilerin kendi yetiştirdikleri ürünleri hayvanlarına vermesi halinde hayvancılıktan para kazanabileceklerini dile getirdi.

banner846
Düzce 20.07.2020, 13:54
1378
ZİRAAT ODASI BAŞKANI  ÖZTÜRK UYARDI
banner844

 Kurbanlık almak isteyenlere ya da hisseye gireceklere Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk uyarılarda bulundu. Ramazan Öztürk, çiftçinin kendi yetiştirdiği yem ile beslediği hayvanın etinin daha lezzetli olacağını dile getirerek “Maliyetimiz çok yüksek. Öncelikle bunu belirteyim. Maliyetleri düşürmek için ise hayvancılık yapacak bir kişi öncelikle beslediği hayvanlara vereceği yiyecekleri kendi bahçesinde yetiştirmesi gerekir. Saman, slaj, buğday, arpa gibi hayvan yiyeceklerini bahçesinde yetiştirmesi gerekir. Bunları kendi yetiştirirse para kazanabilir. Bunların tamamını dışarıdan alıp getirirse para kazanması mümkün değil. Görüyoruz ben hayvancılık yapacağım diyor. Ancak hiçbir şey ekmemiş, biçmemiş. Para kazanması mümkün değil. Ayrıca kendimiz yem ürettiğimiz zaman hayvanın etinin lezzeti bile farklı olur. Dışarıdan aldığı sanayi yemiyle beslenen hayvanın etinin lezzeti başka oluyor. Aynı bahçemizden ürettiğimiz sebze gibidir beslediğimiz hayvanlarımız. Bu sene geçen senelere göre hayvan fiyatlarında yüzde 20 artış var. Kurban kesmek isteyenler hayvanlarını şimdiden bir an önce alırlarsa daha uygun fiyata gelecektir” dedi.

Yorumlar (2)
Lezizetsut 12 ay önce
Etin yaninde sutude leziz oluyor cesitli dogal urunlerle beslenen hayvanlarda.meracilik cok onemli.merasi olan bolge sansli.ve kar eder.
SADE VATANDAŞ 12 ay önce
TARLA İCAR MAZOT GÜBRE SULAMA EKTİRME BİÇTİRME BALYALAMA İNSAN GÜCÜ ÜCRETİ ZORKİ NE ZOR ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN
15°
açık