Olay bugün 14:30 sıralarında Çoban Kavşağı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, D-655 Karayolundan şehir merkezine girmek isteyen otomobil sürücüsü Nihat S., bisikletleri ile ilerleyen Murat O. ve Orkun O. isimli iki kardeşle yol verme meselesi yüzünden tartışma yaşadı. Atatürk Bulvarı üzerinde Nihat S’nin aracını durduran Murat O. ve Orkun O isimli kardeşler, otomobil sürücüsünü darp etmeye çalıştı.

Çıkan olayda Nihat S’nin de karşılık vermesi üzerine Murat O., cebinden çıkarttığı bıçağı Nihat S’nin bacağına sapladı. Kavgayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken, bıçaklı saldırgan iki kardeş olay yerinden kaçmaya çalıştı.

Saldırganlar, Polis ekipleri tarafından Hamidiye Mahallesi Çoban Mevkii’nde yakalandı. İki zanlı polis tarafından gözaltına alınarak, işlemleri için Osman Çatana Polis Merkezine götürüldü.

Aldığı bıçak darbesi ile ayağından yaralanan Nihat S. ise, sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptıkları ilk müdahalenin ardından 112 Acil Servis Ambulansı ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis ekipleri, bıçaklama olayı ile ilgili inceleme başlattı.

HABER: Savaş ARI