Düzce Özel Kültür Koleji’nin 1 ve 2’inci sınıf öğrencilerine yönelik “Kahraman Benim” projesi etkinliği bugün Millet Bahçesi’nde düzenlendi.

Etkinliğin açılışını Düzce Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu,  Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve okul yöneticileri yaptı.

Düzceli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve minik öğrencilere kitap okuma alışkanlığının yanında doğa, çevre ile hayvan sevgisinin kazandırılmasının amaçlandığı ‘Kahraman Benim’ Projesi etkinliğinde, 1 ve 2’inci sınıf öğrencileri sevdikleri roman ve hikaye kahramanlarının kostümleri ile stantları tanıttı.

Etkinlik ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna konuşan Düzce Özel Kültür Koleji İlkokulu 1’inci sınıf öğretmeni Dilek Derici, “Burada 1. Ve 2. Sınıflarla Kahraman Benim projesi yaptık. Burada amacımız kitap okuma zevki kazandırmak ve doğaya karşı duyarlılık. 1. Sınıf öğrencilerimiz bir kahramanı hedef alarak kitap kapağı tasarladılar. Daha sonra bu kapak tasarımlarının tuvale resimlerini yaptık.  Seçtiğimiz kahramanın kıyafetini giyerek kendimiz o kahramana büründük. 2. Sınıf öğretmenimiz nesli tehlike altında olan ağaçların maketleri ile proje çalışmasına katkı sağladı. Yaptığımız çalışmaların tamamı aile çalışmasıdır. Veli, öğrenci, öğretmen arasında gerçekleşen bir çalışmadır. Keyifli seyirler diliyorum” diye konuştu.