Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde bu yıl 11'incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nde bu yıl Düzce de tanıtılıyor. Düzce’de doğa sporları başta olmak üzere yaz ve kış turizmin de anlatıldığı kitapçık ve broşürlerle ilin temsilcilerinin de hazır bulunduğu fuarda alanı gezmeye gelenler bilgilendiriliyor.

Fuarda için hazırlanan Düzce standının açılışı Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi'ne katılan sporcular tarafından gerçekleştirildi.

"Spor, Turizmin Geleceğidir" sloganıyla 3-7 Ekim 2018 tarihlerinde Düzce ve ilçelerinde düzenlenecek Yakın Karadeniz Baja Rallisi'nin tanıtımı da ilk gün düzenlenen etkinlik alanında yapıldı. Rallide mücadele edecek sporcuların katıldığı tanıtım etkinliği birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. e Vali Dağlı ve Başkan Ay'ın startını verdiği endurocular ekstrem enduro parkurunda bütün hünerlerini sergiledi.

HAber: Ö. YILMAZ