banner614

25 BİN 340 ÖĞRENCİ OLDU

banner619

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında; lisans ve ön lisans programlarını kazanarak Düzce Üniversitesini tercih eden öğrenciler için kayıt dönemi başladı.Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, bu yıl 6 bin 62 öğrencinin kayıt olacağını bu rakamla toplam mevcudun 25 bin 340 olduğunu kaydetti.

banner846
Eğitim 03.08.2015, 16:37
1436
25 BİN 340 ÖĞRENCİ OLDU
banner844

“Değer Üreten Üniversite” sloganıyla yola çıkan, girişimci, yenilikçi, öğrencilerinin sosyal ve kültürel gelişmelerine önem veren Düzce Üniversitesi, yüzde 99 doluluk oranıyla bu öğretim yılında da tercih edilen bir üniversite oldu. 2015-ÖSYS sonuçlarına göre Düzce Üniversitesi’ne yerleşen 3 bin 165 lisans ve 2 bin 897 ön lisans olmak üzere toplam 6 bin 62 yeni öğrenci için kayıt işlemleri 7 Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden İlimize gelerek Üniversitesi’nde eğitim hakkı kazanan öğrenciler ve aileleri için bilgilendirme stantları kuruldu. Bilgilendirme stantlarında görev alan üniversite çalışanları, öğrencilerin en kısa sürede kayıt işlemlerini tamamlaması için özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ve Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, kayıt merkezini ziyaret ederek öğrenciler ve ailelerine hayırlı olsun dileklerini iletti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, bu öğretim yılında 6 bin 62 öğrencinin kayıt olmasıyla birlikte toplam öğrenci mevcudunun 25 bin 340 olacağını belirterek, öğrencilerin barınma ihtiyacının giderilmesi için Kredi Yurtlar Kurumu'nun harekete geçmesi temennisinde bulundu. Genç, barınma konusuna dikkat çekti.

Üniversite olarak öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Genç, Düzceli esnaflara da çağrıda bulunarak öğrenci ve öğrenci ailelerine sıcak ilgi ve alaka göstermeleri tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerin ulaşımının sağlanması için Belediyenin ve çevre illerdeki belediyelerinde planlama yapması gerektiğini dile getiren Rektör Yardımcısı  Prof. Genç, Kredi Yurtlar Kurumu'nun merkez dışındaki ilçelere de yurt binası yapmasının düşünülmesi gerektiğini hatırlattı. 

Bilgilendirme stantlarında, kayıt yaptıran öğrencilere barınma, ulaşım ve burs gibi konularda detaylı bilgiler veriliyor. Ayrıca tanıtım standında ve dinlenme yerlerinde öğrenciler ve aileleri Üniversitenin tanıtım videosu da izlettirilerek Üniversite hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanıyor.

Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (7)
Düzce Üniversitesi İtiraf 6 yıl önce
Eğer bizim sayfamızdan bahsediliyorsa, sadece şu linkte ki videoyu izlemenizi rica eder. Saygılar Dilerim. Sonra kim gurur duyuyor, kim utanıyor bi görelim.
[https://www.facebook.com/video.php?v=878220725585841&set=vb.447183065356278&t
vatandaş 6 yıl önce
özel yurtlara kayıt yaptırırken çok düşünün. çünkü bizimde başımıza geldi. devlet yurdu çıktı sözleşmede madde yok diye 1 yıllk parayı vermemizi söylediler. yurt çıktığında ücret ödemeden bırakabilir diye eklettirin.
Tan arda 3 6 yıl önce
Parasi ile acilan tanitim standlarinda dahi tepeden emirlerle yerlesim yapiliyor. Haksizliklar diz boyu... Sain genc bir bakiversin bunlarada...
Tan arda 2 6 yıl önce
Ailelerin yurtlara ulasabilmesi icin tum cabalari ile calisiyorlar ancak universitede dahil olmak uzere karsit hareketteler ozel yurtlara karsi bilhassa universite sikayet ediyor belediyeye⚡️
Tan arda 6 yıl önce
Rektor yardimcisi sayin genc ogrencilere yardimci olunmasini istiyor ancak ogrencilere hizmet verecek yurtlarin tanitimi icin hazirlanan afisler yonlendirme reklamlari barbarca belediye tarafindan yirtilarak sokuldu!! İzin verilmiyor hic bir sekilde!
düzce81 6 yıl önce
düzce ünivesites iitiraf diye bir sayfa var ona bakan bakalım.gururmu duyacaksınızı utanacakmısınız..
Lütfen..!!! 6 yıl önce
Üniversiteler zina yuvası olmaktan çıksın.Aileler çocuklarını serbest bırakmasın.Kızlı erkekli ortamlardan arındırılmış yurtlar lazım bize.Bölüm gözetmeksizin dünyevi ilimler kadar uhrevi ilimlerde gençlere verilmeli..Hepinize iyi günler..
15°
hafif yağmur