banner851

banner614

42 ERKEK KURSİYER ALINACAK

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne parasız yatılı ve gündüzlü kursiyer alınacağı açıklandı. Buna göre; 42 erkek kursiyere Ahşap Oymacısı ve Mozaik Eskitme'nin de yer aldığı 8 dalda eğitim verilecek.

banner619
Eğitim 18.08.2016, 12:09
740
42 ERKEK KURSİYER ALINACAK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için parasız yatılı ve gündüzlü kursiyerler alınacak. Kurslara katılabilmek için en az 14 yaşında olmak ve erkek adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gerekiyor. Kesin kayıtlar ise doğrudan müdürlükler tarafından yapılacak.

KURSİYER KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Düzce Tarım'dan yapılan yazılı açıklamada, Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde Ahşap Oymacısı, Ahşap Tornacısı, Dekoratif Ahşap Süsleme, Atölyecilik ve Mozaik Eskitme, Takı Yapımı, Ebru, Guaj Boya Resim, Sulu Boya Resim konularında hem 4-6 ay süreli parasız yatılı meslek eğitimi kursları verileceği, hem de kısa süreli meslek eğitim kursları açılacağı kaydedildi. Kayıtların devam ettiği ve  erkek kursiyerlere yönelik açılacak kursların bazılarının İŞKUR tarafından desteklendiği vurgulandı. Açıklamada, “İŞKUR tarafından desteklenen, süresi 6 aya kadar olan kurslarımızda; bakanlığımız ve İŞKUR tarafından ortaklaşa imzalanan protokol gereğince, kursiyerlerimiz, günlük harçlık, iş kazası ve iş riskine karşı sigorta imkanından yararlanacaktır. Bu kurslara katılmak isteyen çiftçilerimiz başvuru formlarını El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlükleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzden temin edebilir.” ifadeleri kullanıldı.

Haber; C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (0)