banner851

banner955

81 İLE GENELGE GÖNDERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul birinci sınıf öğrencilerine Türkçe dersinde, dik temel yazı veya birleşik eğik el yazısı stillerinden hangisiyle eğitim verileceğinin, okul zümre öğretmenler kurulunca belirleneceğini açıkladı.

Eğitim 18.02.2018, 11:07 18.02.2018, 16:47
10502

Yıllardır zorunlu olarak uygulanan bitişik eğik el yazısı geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile zorunlu olmaktan çıkartıldı. Yeni düzenleme sonrası tüm okullarda, 1. sınıf öğrencilerinin dik temel yazı mı yoksa birleşik eğik el yazısı mı kullanacağı konusunda tercih dönemi de başlamış oldu.  

Konuyla ilgili MEB tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki eğitim yılında birinci sınıfa başlayacak öğrenciler dikkate alınarak, bakanlık tarafından dağıtılacak olan 1. sınıf ilk okuma-yazma öğretimi materyallerinin belirlenebilmesi adına öğretmenlerin dik temel yazı mı yoksa bitişik eğitik el yazısı mı kullanacakları konusunda kararın zümre öğretmenler kurulu tarafından verileceği bildirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan ve Düzce'ye ulaşan genelgeye göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1. sınıfa gidecek öğrencilerin gireceği Türkçe dersinde tek yazı stili öğretilecek ve bu doğrultuda kitap ihtiyacı da belirlenen yazı stiline göre giderilecek.

Buna göre; her bir okul tarafından, 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci sınıf Türkçe dersi kitap ihtiyacı tek yazı stilinde belirlenecek.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
düzce 5 yıl önce
eğitim sisteminin anasını ağlattınız bee, yazık şu millete... 300 liralık kitabı devlet bedava dağıtıyo, öğretmenler açıp bakmıyo bile... filan kırtasiyeden falanca kitabı alın diyo 300 lira da biz veriyoz... 300 devlet+300 veli= 600 liralık kitapla çocuklar yine öğreneceğinden fazla bişey öğrenemiyo...
... 5 yıl önce
Bu yazı yüzünden çocuklar okumayı öğrenemedi. Tam öğrendiler derken neymiş efendim ortaokul öğretmeni el yazısı istemezmiş. Çok lazımdı el yazısı
başına buyruk okullar 5 yıl önce
Miili Eğitim Bakanlığı kaldırılsın.Herkes başına buyruk olacaksa bakanlıkda lav edilsin.
MEÇHUL 5 yıl önce
Eğitim ne içindir? Kişinin kendini geliştirmesi için.peki sınav nedir?kişinin almış olduğu eğitimi ölçmek için.peki sorarım,sınavla sınıf atlama ve mezun olma saçmalığı nedir? Eğer eğitimde başarılı olacaksak,şartlı tahliye kalkmalı.
Baki Çelik 5 yıl önce
Hukumet neyin pesinde acaba.Yakinda ne uzerine eğitim yapilacagini da okullara birakirlarsa sasirmam
27
parçalı az bulutlu