banner851

banner955

ACAR’DAN ÖNEMLİ TAVSİYELER

Yaşam ve Kariyer Koçu Yeşim Acar, her Çarşamba önemli konu ve konuklarla “hayata dair” her şeyi Öncü ekranlarında paylaşıyor. Bu haftaki programda söz gençlerdeydi… Gençler kendi bakış açısıyla sorunlarını anlattı, Yaşam ve kariyer Koçu Yeşim Acar da hem ailelere hem öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Eğitim 16.04.2015, 11:43
250392
ACAR’DAN ÖNEMLİ TAVSİYELER
Öncü Ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan “Hayata Dair” programında dün akşam söz gençlerdeydi. Yaşam ve Kariyer Koçu Yeşim Acar’ın sunduğu programda gençler,  Neden uyuşturucu kullanıyorlar ve neden bu oran her gün daha da artıyor? Aileler nerede yanlış yapıyor? Gençler neden mutsuz? Ders çalışmaları, erken yatmaları, spor yapmaları, başarılı olmaları konusunda neden sürekli uyarmak gerekiyor? Gençlerin ailelere tavsiyeleri neler? Düzce'de genç olmanın imkansızlıkları ve imkanları neler? Sorularına cevap verdi. Gençler, madde bağımlılığı gibi alışkınlıkların uzak tutmanın sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin artırılması gerektiği görüşünde birleşti.

Aileler gençlerin ağzından gerçek sorunları dinledi. Programa konuk olan öğrenciler Ceren Özcan, Ensar Ak, Soner Şen, Berna Kazancı, kendi bakış açılarına göre ailelerin çocuklarına nasıl yaklaşması gerektiğini anlattı. Öğrenciler, ailelerin çocuklarına baskı yapmamaları ve empati kurmalarını istedi.Yaşam ve Kariyer koçu Yeşim Acar, da yaklaşan sınavlar öncesi öğrencilere önemli tavsiyeler verdi.

Acar, “Gezin dolaşın sizin ama şuanda ders çalışmanızla ilgili kısım, sizi hayallerine götürecek. Hayallerinize ulaşmak için başka yolu yok. Aileleriniz istedikleri zaman sizin sıkıntı çekmemeniz için belki zorlanarak ellerinden gelenin en iyilisini yapmaya çalışıyor.” dedi.

Öğrenciler ise şu fikri savundu:“ Bir kere ders çalış demekle sürekli çalışılmaz. Bence bir kötü tecrübe yaşamalı ki sonucunu görsün. Zararını zaten ben çekeceğim. “Öğrenciler ayrıca Düzce’de genç olmanın zor olduğunu söyledi.

HABER;S.KAŞKIR
banner844
Yorumlar (10)
motorcu 8 yıl önce
Bol canlı yayınlı günler
jön türk 8 yıl önce
Sınıfımızın gururları
pvc''ci 8 yıl önce
Başarılarınızın devamını dilerim kardeşlerim
dik saçlı 8 yıl önce
benden sonra okulun fameleri
örnekçi 8 yıl önce
hepinizle gurur duyuyorum arkadaşlarım benim
Hakancık 8 yıl önce
Ensar çok iyisin kardeşim başarılarının devamını dilerim
Halimcik 8 yıl önce
Soner çok iyisin kardeşim başarılarının devamını dilerim
YUSUF BAYRAMBEĞ 8 yıl önce
GÜZEL BİR SÖYLEŞİ OLMUŞ.BİRYERDEN BAŞLAMAK GEREKLİYDİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız