banner851

banner614

AÇIKLAMA BAKAN’DAN GELDİ…

Düzce’de atama bekleyen yüzlerce öğretmenin beklediği müjdeli haber, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Milli Eğitim Bakanı Özer, 3 Eylül'de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapılacağını belirtti.

banner619
Eğitim 01.09.2021, 18:00 01.09.2021, 17:14
920

Düzce’de atama bekleyen yüzlerce öğretmen adayının heyecanlı bekleyişi devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 3 Eylül’den itibaren Türkiye genelinde 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını duyurdu.

"Kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz"

Öğretmen atamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Özer, " 81 ilde, ilçelerde, beldelerde maskeden dezenfektana kadar okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan, yüz yüze eğitime devam edebilmesi için her türlü önlemi aldık. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin belirlenen kurallara riayet etme konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Özellikle 1,5 yıldan beri parçalı bir şekilde okulların açılmasından sonra Bakanlığımızın 5 gün tüm kademe ve sınıf seviyelerinde okulları açmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığıyla birlikte belirlenmiş kurallara velilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından hassasiyetle riayet edilmesi ve uyulması okullarımızın açık kalmasında en kritik konulardan biridir. Biliyorum ki ve inanıyorum ki kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz. Bunun dışında, 3 Eylül'de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin dört bir köşesinde bayrağın dalgalandığı tüm noktalarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan büyük bir emekle görevlerini yapan tüm öğretmenlere teşekkür eden Özer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakanlık olarak bugün Şırnak'ta bulunmamın elbette çok özel bir anlamı var. Bir çocuk her nerede hangi ailede doğarsa doğsun biz ona kaliteli bir eğitim vaat edebiliyorsak eğitimde fırsat eşitliği var diyebiliriz. Fırsat eşitliği tüm çocukları okullara kayıt yapmakla başlar. Eğitim eşitliği için fırsat eşitliği için olmazsa olmaz koşuların başında gelmektedir. Değerli Şırnaklılar, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetleri, Türkiye'de eğitimde fırsat eşitliğini artıran çok önemli hamleler yaptılar. 2003'ten beri okullarımızda ders kitaplarının tamamını ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bugün 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla da çocuklarımız sınıflara gittiğinde kitaplarını sıralarının üzerinde bulacaklar. Özelikle kız çocuklarımızın, okullaşma oranlarını artırmak için ailelere şartlı eğitim yardımı yapmaya devam ediyoruz."

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (0)