banner851

banner614

Açılan bölümde öğrencilerin yüzü gülecek

Sanayisi gelişmiş 4 büyük ilde bulunan ve 5'incisi Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulunda açılan Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü Düzce sanayicilerininde işine yarayacak gibi görünüyor.

banner619
Eğitim 17.09.2009, 18:05
200
Açılan bölümde öğrencilerin yüzü gülecek

İstanbul, İzmir, İzmit ve Gaziantep gibi büyük şehirlerdeki üniversitelerde bulunan Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu'nda da hizmete girdi. Bu bu durum Düzcenin sanayide ne kadar ilerlediğinin bir göstergesi olması yanında bölümde okuyacak olan öğrencilerin burslarının şimdiden hazır olması öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümünün açıldığını öğrenen, lastik ve plastik üzerine kurulumuş fabrika sahipleri Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ayhan Şamandar ile görüşerek bölüme gelecek olan öğrencilerin burslarının karşılanacağı ve öğrencilerin fabrikalarda lastik, plastik teknikeri olarak çalışabileceğini söylediler.
Şamandar yaptığı konuşmada ”Bu bölüm sanayi ile ortak çalışacak. Teoriyi okulda uygulamayı fabrikalarda alacak. Öğrenciler okurken sanayiye alışmış olacak Lastik ve Plastik hayatımızın büyük bir kısmını kapsıyor. Düzce de sanayinin nekadar güçlendiğini görmeliyiz. Bu açılan bölüm öğrenciler için büyük bir fırsat. ” ifadelerini kullandı. Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulunda toplam 7 bölüm bulunuyor. Bunlardan Geleneksel El Sanatları ve Harita Kadastro bölgede tek, Yapı Ressamlığı Teknikeri bölümü Türkiye'de tek, Lastik ve Plastik Teknolojisi bölümü Türkiye genelinde 5'incisi Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu'nda bulunuyor. Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ayhan Şamandar, “Önümüzdeki dönemlerde yeni bölümlerle ve artan öğrenci sayımızla Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu olarak hizmete devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)