banner851

banner955

AÇILIŞI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YİĞİT YAPTI

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İl genelindeki tüm okullarda EBA Destek Noktası kurulması için çalışmalara başladı. Kısa sürede 80 okulda öğrencilerin kullanabileceği destek noktaları oluşturuldu.

Eğitim 07.09.2020, 17:10
1636
AÇILIŞI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YİĞİT YAPTI
banner1032

Uzaktan Eğitim sürecinde, EBA'ya giriş imkanı olmayan, ya da giriş yapmakta zorlanan öğrencilere yönelik Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından tüm okullarda EBA Destek Noktaları çalışması yapılacağı açıklanmıştı. Yapılan bu çalışmayla, evlerinden EBA'ya giriş imkanı olmayan tüm öğrencilerin evlerine en yakın okullarda, okul idarelerinin hazırladığı program dahilinde uzaktan eğitimlerine devam etmeleri sağlanacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla, Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde örnek bir EBA Destek Noktası oluşturuldu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katılımıyla "81 İlden 81 EBA Destek Noktası Açılışı" programında faaliyete geçti.

Açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT, EBA Destek Noktası Proje Koordinatörü Öğretmeni Ali Kemal Ardınç, Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Bilgin Can, Okul Müdürü Şeref Kıldıran, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Öğrenciler, evlerine en yakın okulda bulunan EBA Destek Noktalarındaki okul müdürlüklerine giderek bu merkezlerden yararlanabilecekler. Ayrıca kısa zamanda tüm okullarımızda EBA Destek Noktalarımızın kurulumları tamamlanarak, öğrencilerimizin kullanımına sunulacaktır.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu