banner614

AKADEMİK ÇALIŞMALARA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

banner619

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Avrupa Konseyi tarafından Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenlenen toplantıya katıldı. Yurda dönen Rektör Çakar, verimli geçtiğini belirttiği toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Toplantıdan çıkan sonuçlar ülkemizdeki akademik çalışmalara önemli katkılar sağlayacak." dedi.

Eğitim 24.06.2019, 18:17 24.06.2019, 18:19
833
AKADEMİK ÇALIŞMALARA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK
banner785

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Avrupa Konseyi tarafından Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenlenen “Academic Freedom, Institutional Autonomy and the Future of Democracy” başlıklı toplantıda Yükseköğretim Kurulu’nu (YÖK) temsil etti.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden temsilcilerin katıldığı toplantıda; yükseköğretimdeki akademik özgürlük konusu ele alınırken, kurumsal özerklik ve demokrasinin geleceği konularında da bilimsel içerikli oturumlar gerçekleştirildi.

İki gün süresince gerçekleştirilen toplantının son derece verimli geçtiğini belirten Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yükseköğretim sistemindeki akademik özgürlüğün her açıdan değerlendirildiğini ifade ederek, toplantıdan çıkan sonuçların Türkiye'deki akademik çalışmalara önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (2)
aahhh üniveristeler 2 yıl önce
akademik özgürlük ve kurumsal özerklik derken; Türkiye de bunu iki başlık altında toplayabiliriz. 1) Akademik özgürlük, bilim adamı açısından para vermeyin bir tane hoca bir saat fazla çalışsın mümkün değil görülmemiştir. 2) Kurumsal Özerklik, tüm atama siyasetin elinin altında bir dakika çıkıp özerk olunacak görülmemiştir.
ALİ KÜÇÜKDİŞLİ 2 yıl önce
DÜZCENİN GURURU REKTÖR Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar HOCAMIZ...
13°
kapalı