banner851

banner955

Akçakoca'ya fakülte yapılacak mı?

Geçen yıl üst düzey bürokratların katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda gündeme gelen yeni bir fakülte yapılması konusu hala açıklık kazanmadı.

Eğitim 18.10.2008, 17:12
227
Akçakoca'ya fakülte yapılacak mı?

Üst düzey bürokratların da katılımı ile geçen yıl yapılan toplantılarda bir proje olarak tasarlanan Akçakoca'ya yeni bir fakülte yapılması konusunda hala somut bir adım atılmaması Akçakoca kamuoyunda tartışmalara neden oluyor.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesi bünyesinde yeni bir fakülte açılması tartışmaları geçtiğimiz öğretim yılının ana gündemi arasında yer alırken yapılan görüşmeler ve tartışmalar sonunda yeri hatta adı dahi tespit edilip, fakültenin yapılmasının uygun olacağı görüşünde karar alınmıştı.

O günden bu yana hazırlanması gereken raporların bir türlü hazırlanamayışı ve yetkili kurullara iletilmemiş olması vatandaşlar arasında konuşuluyor.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünün bu konuda etkin bir çalışma yaparak çalışmaları hızlandırmasının gerektiğini yoksa bu konuda yol alınamayacağını ifade eden Üniversiteye yakın çevreler, ''yer hazır, büyük miktarda bağış yapacak kişi yada kurumlar da var, neredeyse maliyet sıfır ama bürokrasi engelindeyiz'' şeklinde görüş belirtiyor.

Konunun tekrar yeniden gündeme geleceği ve fakülte açılması konusunda nasıl bir yol izleneceği ise bilinmiyor.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu