banner851

banner955

AKIMINIZ BATSIN: ANNE-BABALAR DİKKAT

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde iki ayrı lisede öğrenim gören kız öğrenciler, okul çıkışında buluştukları parkta, saç saça baş başa kavga etti. Kavga, cep telefonuyla görüntülendi. Asıl tüyleri diken diken eden ise ‘kavga akımı’na kapılan gençlerin, tekme-tokat birbirlerine girdikleri anları bilinçli şekilde kaydettirip sosyal medyada paylaşmayı popülerlik olarak görmesi oldu.

Eğitim 26.10.2021, 16:50 27.10.2021, 15:10
7758

Utandıran görüntüler Akçakoca’dan geldi. İlçedeki iki ayrı lisede öğrenim gören kız öğrenciler, iddiaya göre gençler arasında tehlikeli şekilde yayılan ‘kavga akımı’na uydu.

Saçından tutup yere yatırdı

Okul çıkışında parkta buluşan liseli iki grup kız öğrenci önce tartıştı kısa süre sonra kavga etmeye başladı. Öğrencilerden biri diğerini saçından tutup yere yatırarak döverken, tekme-tokatlı kavga bir kişi tarafından saniye saniye cep telefonuyla kaydedildi.

Kavga anları cep telefonu kamerasında

Saç saça baş başa kavga eden kızları çevredeki diğer öğrenciler güçlükle ayırdı. Parktan geçenler olup biteni büyük bir şaşkınlıkla izlerken, etraftan gelen tepkiler üzerine birbirlerini yerlerde sürükleyen öğrenciler yüz kızartan kavgayı bitirdi. Sakinleşen öğrenciler daha sonra parktan ayrılırken, kavga bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

“Öğrencilerin geldiği duruma bakın!”

Kavga anlarını Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81) ile paylaşan tepkili bir veli, “Öğrencilerin geldiği duruma bakın! Bizler terbiyeli, saygılı bireyler yetiştirmeye çalışırken birkaç kendini bilmez için ‘Bizim çocuklara da bunları yaparlar mı?’ korkusunu yaşıyoruz. Okul adlarını vermeyeceğim. Ama böyle devam ederse bu okulları ifşa edeceğim.” sözleri ile eğitimdeki tedirgin eden gidişata dikkat çekti.

Öğrenciler arasında tehlikeli akım

Öte yandan öğrenciler arası gruplaşmaların giderek arttığı okullarda dedikodu ve laf atma gibi gerekçelerle sık sık karşı karşıya gelen gençlerin, kavga etmek için randevulaşıp o anları kaydettiği ve sosyal medyada paylaştığı iddia edildi.

Kavga sonrası velilerle özel görüşme

Akçakoca’da yaşanan kavganın okul idarelerine yansıması üzerine ilgili öğrencilerin velileri ile iletişime geçildiği ve rehber öğretmen eşliğinde görüşme yapıldığı öğrenildi.

Uzmanından velilere “Çocuğunuzu sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle geliştirin” çağrısı

Konuya ilişkin görüş aldığımız uzmanlar, gençlerin kendi aralarında her şeyi kavga konusu haline getirdiğine vurgu yaparak, “Son dönemde gençlerin istenmeyen davranışlarında ne yazık ki artış var. Çocuklarımızı imkanlarımız dahilinde bu tür ortamlardan uzaklaştırarak hem akademik anlamda hem sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle geliştirmeliyiz. Kavga, tartışma ve atışma gibi ruhsal ve fiziksel olarak çocukları olumsuz etkileyen olaylardan gençleri ne kadar koparırsak bizim için o kadar iyi. Bu konu hakkında bakanlık ve müdürlükler düzeyinde de çalışmalar devam ediyor.”

banner844
Yorumlar (12)
Öğk 10 ay önce
Bunlar kadar öğren bişi görmedim bütün gün o parkta oturup saçma davranışlarda bulunuyorlar şunların haline bakın hele miğde bulandırıcı
Sosyal medya çıktı ahlak 1 yıl önce
10 sene önce para versen yapmayacağı şeyleri artık Sosyal medyada şebekçe bedavaya yapar hale geldi insanlar. Yazık
Battal 1 yıl önce
Okul müdürleri bu kişileri tespit edip okuldan atsin
Sane 1 yıl önce
Knk dışarıda olan şeylere müdür falan karışamaz yanlız
Bedelini ödesinler 1 yıl önce
Kenarından dahi mudahalesi olan herkese bedeli ödettirilmeli hem okul hem veliler tarafından her şeyi hazır bulduklarından iyice abarttılar merhameti ve vicdanı.
Düzcelii 1 yıl önce
Organizeeki tüm fabrikalara sarmışlar örümcek gibi işçiyi savunmaktansa işçinin cebindeki paraya göz dikti bu senkidakalar. arkadaşlar sendikalar eski sendika değil lütfen. Sizin gözünüzü yağla balla boyayıp cebinize göz dikiyorlar lütfen işletmelerinize sahip çıkın, ekmeğinizi onlar veriyor sendika değil
Yazık 1 yıl önce
bu görüntüleri bu şekilde buzlamadan atmanızın manasınıda anlamış değilim.Ordaki kızı kendi çocugunuzun yerıne koyun haber yaparken bır dusunun.
Düzceli 1 yıl önce
Tiktok yasaklansın
vatandaş 1 yıl önce
saçma sapan işler ah gençler..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın