banner851

banner614

ANADOLU MEKTEBİ DÜZCE'DE

Lise öğrencilerini Türk edebiyatını okumaya teşvik etmek amacıyla "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesi Düzce’de hayata geçti.

banner619
Eğitim 15.11.2016, 11:12 15.11.2016, 11:27
1591
ANADOLU MEKTEBİ DÜZCE'DE

Eski Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü tarafından projesi yapılan “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” Düzce’deki lise öğrencilerini Türk Edebiyatı’nı okumaya teşvik ediyor.

Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü´nün başkanlığını ve öncülüğünü, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem´in Başkan Yardımcılığını yaptığı Anadolu Mektebi Düzce´de faaliyete başladı.

Türk Edebiyatı’nı sevdirmek ve okumaya teşvik etmek adına çalışmalar yapan ve bu kapsamda “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesini başlatan Güçlü, Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT ile birlikte öğrencilerle buluştu.

Okulun konferans salonunda Düzce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Fen Lisesi´nden seçilen 70 öğrenci ile Mehmet Akif Ersoy okumalarına başlanıldı. Öğrenciler Mehmet Akif Ersoy´un yazdığı eserlerin yanı sıra onun hakkında yazılan 15 eseri de okuyacak.
 
Program kapsamında Düzce´ye gelen Güçlü, Vali Zülkif Dağlı’yı da makamında ziyaret etti.

Yorumlar (2)
Doğru reçete 5 yıl önce
Her alanda ve zeminde doğruluk, adalet ve samimiyet olmalı, hakim olmalı.Ailede, okulda, yönetimde, siyasette, toplumsal hayatta..Toplumda artan ümitsizliğin ortadan kalkması ve toplumsal hayatta zemin kaybeden doğruluğun yeniden canlandırılması gerekir.Tabi bunun yanında yardımlaşma, sebat etme ve şahsın, grubun, partinin, cemiyetin değil hakkın rızasını ali tutma en önemli düstur olmalı..Bu paradigma ile yetişen nesiller olmalı, sistemler, politika ve düzenlemeler böyle bir nesli netice vermeli..
Yanlış reçete 5 yıl önce
İyi niyetli olabilir ama reçete doğru değil.Önce gençliği ahlak ve erdem öğretin.Herkes bu kaynakları alır, okur.Ahlak ve erdem olmayınca yüz defa okusa da sonuçta bildiğini okur..