banner851

banner955

ANKARA’YA ÇIKARMA YAPTILAR

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında gerçekleştirdiği çalışmalar ve kurduğu üretim merkezi ile bu alandaki iddiasını ortaya koyan Düzce Üniversitesi’nin çabasına imzalanan protokoller gereken desteği veren Düzce protokolü, Ankara nezdindeki temaslarda da üniversite yönetimini yalnız bırakmıyor. Bu kapsamda Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Eğitim 24.03.2021, 12:30 24.03.2021, 15:48
6694
banner1032

Kurumun ve Düzce’nin adını dünyaya duyuran çalışmaları, geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında ihtisaslaşmasıyla daha da ivme kazanan Düzce Üniversitesi, uzman personel tarafından geliştirilen bitkisel ürünlerin üretimini bizzat bünyesinde kurduğu merkezde yapmaya başladı. Yakın tarihte kurulum çalışmaları sona eren ve bölgede tek olma özelliği taşıyan Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi, üniversitenin yeni markası olan Univera logolu tüm ürünleri üretirken, aynı zamanda endüstriye de nitelikli fason üretim hizmeti veriyor. Bu çalışmaların ülke genelinde daha geniş kitlelere duyurulması için kolları sıvayan Düzce Üniversitesi yönetimine yine en büyük destek Vali ve TSO’dan geldi.

Ankara temasları kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret eden heyette Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’in yanı sıra, yönetim kurulu başkan yardımcıları Ümit Ülgen, İbrahim Canpolat, yönetim kurulu üyeleri Bilal Türkan, Metin Coşkun, Murat Saydam, Özkan Çakır, Yalçın Top, Genel Sekreter Vekili Zeynep Cebeci ve Özel Kalem Müdürü Mürvet Gül Turhan yer aldı.

Çalışmalar tek tek anlatıldı

Ziyarette, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbi ürünler üretim merkezi bünyesinde gıda takviyesi ve kozmetik sektörlerine yönelik hem ürün geliştirme, hem de üretim faaliyetleri yürütmek amacıyla Düzce Valiliği, Düzce Üniversitesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol kapsamında, Düzce ekonomisine katkı sağlamak ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Programın devamında, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın koordinasyonunda il genelinde tüm dinamiklerle birlikte yürütülmekte olan Covid-19 tedbirleri ve bu konuda alınabilecek ek tedbirler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Program sonunda, Düzce Valisi Cevdet Atay, DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Düzce’nin yöresel ürünleri ile üniversite tarafından özel olarak geliştirdiği tıbbi ürünlerden oluşan hediye paketleri takdim edildi.

Yorumlar (0)
29
açık