banner851

banner955

ARTIK DÜZCE MEM MÜDÜRÜ SORUMLU

Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Buna göre; Düzce İl Millî Eğitim Müdürü artık il genelinde yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında il sınav sorumlusu olarak görev yapacak.

Eğitim 22.02.2018, 12:03 22.02.2018, 17:51
7046

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni düzenlemeye yönelik bilgilendirme yapıldı. Buna göre; il millî eğitim müdürü, il genelinde yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında, her sınav günü için il sınav sorumlusu olarak görev yapacak veya il millî eğitim müdür yardımcılarından birini, il sınav sorumlusu olarak görevlendirecek. İl genelinde yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında görev alanların ücretleri eşitlenirken, böylece, daha önce sınava giren aday sayısı az olan ilçelerde görev alanların daha az ücret almasının önüne geçilecek.

Sınav yapılan günde, il genelinde sınava giren kursiyer sayısı toplanacak ve sınav ücretleri, il milli eğitim müdürlüğü döner sermaye hesaplarına yatırılacak. Aynı gün ilin bütün ilçelerinde yapılan uygulama sınavında görevlilerin tümüne eşit ücret ödenecek.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (8)
× 5 yıl önce
Arkadaş bu ehliyet sınavı çocuklarını emanet etmiyorsun. Önce yazıyı oku sonra yorum yap.
Suna 5 yıl önce
iş gene torpili bindi hadi hayırlısı.
reisçi 5 yıl önce
ya milli eğitim müdürü chpli çıkarsa o zaman nolcak. çocuklarımızı kime emanet etcez
Vatandaş 5 yıl önce
bütün Sınav ve eğitim konuları aynı Almanyadaki gibi olmalı. öyle 10 dk. direksiyon eğitimi ile değil, 12 saat mecburi olmalı. 4 saat gece, 4 saat kasaba yolları, 4 saat otoban. ve sadece burada başarılı ise Sınava girme hakkı kazanmalı. adamlar ticari araç kulanırken bi çay kahve eksik, görende çok önemli bir görevde olduğunu sanar.
düzceli 5 yıl önce
arabayı park edemeyen ehliyeti alıyor artık doğru düzgün hakedenlere verilsin araba süremeyenlere vermeyin
Sınav komisyonları 5 yıl önce
İnsanda vicdan olmalı, komisyona yazılıp hiç sınav yerine gelmeyenler var.Hiç gelmiyor yada iki dakika görünüp gidiyor.En fazla parayı da onlar alıyorlar, bence o parayı haketmiyorlar.
Bilsem sınavları 5 yıl önce
Sınavlara sadece bir şube müdürü geldi, sadece o para aldıysa helal olsun.Diğerlerini hiç görmedim.
Murat 5 yıl önce
Konuşurken bağlayıcı konuşsan, iftira atmasan, insanları töhmet altında bırakmasan, gördüğün bir usulsüzlük varsa bunu ilgili mercilere bildirsen... iş yapsan ve işe yarasan... çamur atmasan
20
parçalı az bulutlu