banner851

banner614

ARTIK MEZUNLAR

Milli Eğitim Bakanlığı 9 bin 77 öğrencinin bu yıla özgü mezun edileceğini duyurdu.

banner619
Eğitim 23.06.2018, 17:53 23.06.2018, 18:16
2479
ARTIK MEZUNLAR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yaptığı açıklamaya göre ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan 9 bin 77 öğrencinin, bu seneye özel olarak mezun edildiğini duyurdu.Yapılan açıklamada ‘herhangi bir hak kaybına sebep olmaması için’ yönetmelikte belirlenen süreyi aşan devamsızlıklarda ders başarıları göz önünde bulundurulan öğrencilerin mezun edileceği söylendi.

MEB Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Ancak bu yıla özgü olmak üzere bütün derslerinden başarılı olup da devamsızlıktan dolayı başarısız sayılan öğrencilerimizin diğer öğrenciler gibi, yani devamlı öğrenciler gibi değerlendirmeye tutarak herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik. Bu öğrencilerimizin sayısı 9 bin 77’dir, 9 bin 77 öğrencimiz ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş durumdadır. Kendileri ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (10)
Egitimci 3 yıl önce
Bir sefere mahsus diyorlar.gecen yıllarda da aynısı yapıldı.cocuklar nasıl olsa devamsızlık kaldırılir diye okula geliyorlar.ayrica devamsızlık yapan öğrenci nasıl bütün derslerden başarılı oluyor.egitimin sonu..
darıcılı 3 yıl önce
hepsi oy için yazıklar olsun bizim çocuklar kerizmi okula gidiyorlar
vatandaş 3 yıl önce
eee ne yapsınlar oy lazım akp ye sınıfta kalanı geçir lgs sınav sonucunu ertele seçimden sonraya bırak
Ertuğrul 3 yıl önce
O zaman her sene dersimiz iyi olsun 170 gun devamsizlik yapalim oylemi olsun
Vay 3 yıl önce
Ne oldu da böyle karar aldınız bir anda anlamadım
Yazık 3 yıl önce
Ah her yıl secim olsa gerci yakında secim sonra beledıye secimi devam
Egitim 3 yıl önce
Gercekten avrupada böyle birşey olur mu neden egitimde tavbanvay gittigimiz belli yazık insan düşünüyor yarın sabah hangi karar acıklanacak
Yazık gercekten 3 yıl önce
Memlekette her turlu düzenleme çalışmayana, üç kağıtcıya.Vergi kaçırama, borca af, trafik cezasına af, devamsız öğrenciye af.Dürüst yasamak suç mu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın