banner851

banner955

ASAR KÖYÜNDE YENİ ANAOKULU AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması çalışmaları çerçevesinde Asar köyünde ikamet eden köylüler el birliği ile köy merkezinde ana sınıfını yaparak, sınıfın açılmasını sağladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimi yaygınlaştırılması kapsamında çalışmaları devam ediyor.

Eğitim 19.10.2022, 10:30 18.10.2022, 15:00
365
ASAR KÖYÜNDE YENİ ANAOKULU AÇILDI

 Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve 5 yaş okullaşma oranının yüzde 100’e çıkartılması doğrultusunda ülke genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri de köylerde ana sınıfı yapılabilecek alanlarda incelemeleri sürdürürken Asar köyünde de köylüler el ele vererek, köy merkezinde ki bir binayı ana sınıfına dönüştürmek için çalışma yaptı.

Dış cephesinden iç cephesine kadar el birliği yapan köylüler ana sınıfının hizmete açılmasını sağladı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Bayraktepe Anaokulu’na bağlı olarak Asar köyüne anasınıfı açtı. Öğrenciler artık Bayraktepe Anaokulu’na gitmek yerine Asar köyünde bulunan ana sınıflarına giderek eğitim hayatlarını sürdürecek.  ÖNCÜ HABER/İHA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız