banner851

banner614

ATAMA HEYECANI...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun katılımıyla yapılan "Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin Atama Töreni"nde Düzce'den 24 gencin ataması gerçekleştirildi.

banner619
Eğitim 21.01.2018, 11:40 21.01.2018, 18:01
2695

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler, kamuya atanmanın mutluluğunu yaşadı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilen atama törenine Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ve Düzce'den ataması yapılan gençler de katıldı.

Bakan Kaya, törende yaptığı konuşmada, kurum bakımındaki çocukları asla evlatlarından ayırmadığını dile getirdi. Bakanlık olarak "Biz büyük bir aileyiz" dediklerini anımsatan Bakan Kaya, atama töreniyle de mutlu günlerden birini yaşadıklarını vurguladı.

Programda bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise, AK Parti iktidarları döneminde sosyal hizmet modellerinden yararlanan 26 bin 38 kişinin işe yerleştirildiğini bildirdi. Sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin ayrı birer hikayesi olduğuna dikkati çeken Bakan Sarıeroğlu, gençlerin "Biz büyük bir aileyiz" sözlerinden çok etkilendiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından atamalar için bakanlar Kaya ve Sarıeroğlu, TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı ve eski Devlet Bakanı Güldal Akşit ile atama butonuna bastı. Toplamda 2 bin 294 gencin atamasının yapıldığı törende Düzce'den 24 gencin ataması gerçekleştirildi.

Ataması yapılan gençler, sevinçten gözyaşlarını tutamadı. Bazıları ise kürsüye çıkarak, mutluluklarını dile getirdi.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (5)
İşsiz Vatandaş 4 yıl önce
kim bilir kimlerin torpilleri vardır. iş akp ye üye olmakta bitiyor. ülkenin geldiği bu durum yakında diğerlerine uygulanacak.
muhalif 4 yıl önce
iyi güzel diyen arkadaşım ağzına sağlık 50 puanla atanan öğretmenler sonra istismar cıkıyor arkalarından ensar vakfı olayı ne ara unutuldu
Nasıl atandılar acaba 4 yıl önce
Sene 2012 2013 cıvarı..Cilimli sosyal yardımlasmaya memur alınacak.Benimde kpss puanım derecelik puan. Lisanstan 90a yakın. Aradım cilimli belediyesinden birini. Dedi o memurluga kimin atanacagı belli. Sunun oğlu öbürünün yegeni.
İYİ güzel 4 yıl önce
Vatandaşın işe alınması güzel, Yalnız Sekiz yıldır atanamayan Türkçe öğretmenleri ne olacak? 50 puanla din dersi öğretmeni atayıp 87 puanla öğretmen olamayan ne olacak?
düzceli 4 yıl önce
atanmak için yeterli puan alan herkes atanıyo...